AWT Zayıflama Cihazı

Madonna başta olmak üzere pek çok ünlü ile birlikte kulağımıza çalınan, gittikçe de daha fazla yaygınlaşıp ününe ün katan uygulama olan AWT, özellikle zayıflama ve de selülit giderme amacı ile kullanılmaktadır. Madonna sayesinde ilk kez duyulan ve ünlenmeye başlayan tedavi, AWT yani açık ve tam adı ile Acoustic Wave Therapy, akustik dalga tedavisi demektir. Bu uygulamada enerji kaynağı bir şok dalga üreticisidir. Ultrason dalgalarından 10 kat daha yüksek enerjili dalgalar ortaya çıkarmasına karşın, dokuda ne ağrı, ne acı, ne ısı ne de yanık ortaya çıkar. Bunun ardından ise ciltte mükemmel bir görünüm elde edilmiş olur. Cildinde daha fazla gerginlik, daha fazla pürüzsüzlük isteyenler için özellikle de selülitlerinden kurtulmak isteyenler için mükemmel bir çözüm olan AWT ile ilgili detaya inelim şimdi. İşte AWT cihazlarına dair önemli bilgiler…

AWT cihazı nedir, ne işe yarar?

Bedenine özen gösterenler önem verenler için çok da yabancı bir kavram olmasa gerek AWT. Çünkü özellikle Madonna’nın uygulamalar ve de aldığı muhteşem sonuçlar ile farkına vardığımız yöntem, başarılı sonuçları ile akılda kalıyor. Cihazın mantığı ise şok dalgaları üzerine kurulu… Temelde selülitleri hedefleyen akustik dalga tedavisi, şok dalgaları ile selülitin yanı sıra bölgesel yağ fazlalıkları ve cilt gevşekliği gibi sorunları da çözüyor. Aslında geçmişe bakacak olursak insan vücudunda şok dalgalarının 1960’lı yıllarda kullanılmaya başlandığını görürüz. Bu tarihlerde böbrek taşlarını kırmak üzere kullanılan şok dalgaları, farklı alanlarda insan vücudunda kullanımını sürdürmüştür. Doku üzerinde her hangi bir ısı oluşturmadan oldukça derinlere kadar yayılabildiği için yan etki de ortaya çıkarmamaktadır ve 40’yılı aşkın süredir etkin bir şekilde kullanılmaktadır. 1990’ı yıllarda şok dalgalarının kemik, tendon ve bağ dokulardaki iyileştirici etkisi keşfedilmiştir. Bununla birlikte ise Ortopedi, Fizik Tedavi ile Rehabilitasyon gibi alanlarda, spor hekimliği alanında tercih edilmeye başlanmıştır. 2006 yılı ile birlikte ise cilt ve yağ doku üzerindeki etkileri ortaya çıkmaya başlamıştır. Avrupa’da yapılan çok merkezli çalışmalar sonucunda görülmüştür ki, hem selülit için hem de zayıflama için ideal bir yöntemdir.

Bugün ise çokça tercih edilen ve hatta tekniği geliştirmeye yönelik çalışmaların da sürdüğü AWT cihazı, iki farklı başlık ile uygulama yapmayı mümkün kılmaktadır. Birincisi Radyal şok dalgası terapisi olarak adlandırılır.  Radyal başlık, cihazın içindeki hava bölmesinin iç kısmında yer alan paletten faydalanır. Bu sayede kısa süreli ve oldukça güçlü bir vibratör hissi ortaya çıkaran şok dalgaları verilir. Septayı ikiye ayıran ve kollajeni artıran bu dalgalar, acının da kontrol edilmesini sağlamaktadır. Sinir hücrelerini uyaran başlık tedavi bölgesindeki kan akışını hızlandırmaktadır. İkinci bir seçenek ise Planar şok dalgası terapisi imkânı veren başlık türüdür. Bu kez bir elektrik mıknatısından faydalanılmaktadır. Kısa süreli ve de oldukça yüksek enerjili şok dalgası ortaya çıkmaktadır. Ortaya çıkan şok dalgasının süresi ancak nano saniyeler ile ölçülebilmektedir. Bu yüksek enerjili dalgaların çok kısa süreler ile uygulanıyor olması ise hastanın acı sızı duymamasını sağlamaktadır. Fibröz septalar yüksek enerji altında birbirinden ayrılmakta, alt dermi içindeki kolajen de uyarılmaktadır. Bu sayede ise yağ tümsekleri azaltılabilmektedir. Yağ hücrelerine dağılan enerji, hücre içeriğinin bir kısmının erimesini sağlamaktadır. Bu da kişide incelme olarak karşımıza çıkar. Gözle görülen bir zayıflama, tedavi sonrası süreçte hızla ortaya çıkacaktır. Her iki yöntem de tercih edilebilir ve bir uzman eşliğinde bunun kararı verilebilir.

AWT cihazı sadece selülit tedavisinde mi etkili?

AWT cihazının temel işlevi selülitleri ortadan kaldırmaya yönelik olsa da, bunun yanı sıra akustik dalgalar yağ dokusunu azaltırken, yağ hücrelerinin zor geçirgenliğini değiştirip, içindeki yağ içeriğini de serbest bırakır. Yani bu demek oluyor ki selülitler için etkili bir çözüm olan yöntem, aynı zamanda uygulama yapılan bölgelerde incelmeyi de sağlıyor. Bu sebeple iyi bir bölgesel incelme aracı olduğunu da söyleyebiliriz. Bir diğer etkinliği ise sıkılaştırıcı ve toparlayıcı olmasıdır. Tüm bunları aynı seans sırasında elde edebiliyor, yani aynı etkileri birlikte görebiliyorsunuz.

Tek bir uygulama ile hem selülitlerinizden kurtuluyorsunuz, hem inceliyorsunuz hem de daha sıkı bir vücuda sahip oluyorsunuz. Tüm bunları tek uygulama ile elde ediyor olmak büyük bir fırsattır. Belki bunlara ek bir avantaj olarak ise cilt elastikiyetinin artışından söz edebiliriz. Yapılan çalışmalar gösteriyor ki, uygulamanın ardından 3. aya gelindiğinde, cilt elastikiyetindeki artış %71 oranına ulaşıyor. Gebelik çatlakları da AWT cihazının sağlayacağı gerginlik ve sıkılık ile birlikte ortadan kalkıyor. Yani nihayetinde farklı yaş gruplarından pek çok kadın bu cihazın uygulaması ile hayal ettiği görünüme kavuşabiliyor. AWT adeta vücudunuzun şikâyetçi olduğunuz noktalarını güzelleştirmeye yönelik bir cihaz olarak tasarlanmıştır. Uygulamaların ardından elde edilen veriler gösteriyor ki, büyük bir memnuniyet oranı söz konusudur. Üstelik her hasta farklı sorunlarına çare olduğunu söylüyor, kendini daha iyi ve daha güzel hissettiğinden söz ediyor.

Son olarak maddeler halinde uygulamanın sağladığı faydalardan söz ederek, konuyu toparlayalım. İşte AWT teknolojisinin bizlere sundukları!

  • Cilt sıkılaşması sağlar.
  • Selülit görünümünü ortadan kaldırır.
  • Bağ dokuları kuvvetlendirmektedir.
  • Hamilelikte ve de doğum sırasında oluşan çatlakları tedavi Ancak fazla derin olmayan çatlaklar bu kapsamda değerlendirilir.
  • Yağ dokularının direncini kırarak, vücuttan atılmaya uygun hale getirir.
  • Kan dolaşımını artırır. Bununla bağlantılı olarak da uygulama yapılan bölgede cilt gözle görülür bir şekilde güzelleşir. Kolajen üretimi de bu noktada doğal olarak artış göstermektedir. Kısacası basit bir şekilde gençleşme etkisi ortaya çıkarılır.
  • Egzersiz yapılmadan kısa ve küçük kaslarda kondisyon artırılabilir. Bu şekilde de bölgesel incelme teşvik edilir.
  • Metabolizmanın uyarılması ile birlikte metabolizma hızı zamanla artış gösterir.

Kimler AWT yaptırabilir, kimler yaptıramaz?

Kadın erkek pek çok kişi özellikle zayıflama yani bölgesel incelme amacı ile bu teknolojiyi tercih ediyor. Kadınlar ise özellikle selülitlerine çözüm olması maksadı ile bu yöntemi tercih ediyor. Ancak sonuçların tek bir etki değil, birden fazla etki göstermesi, farklı yaş gruplarından kadınların ilgisini çekiyor. Nihayetinde ise AWT herkes için uygun bir teknoloji olarak tanımlanıyor. Doktorunuz uygun gördüğü sürece siz de AWT için uygun bir adaysınız demektir. İsterseniz siz de yaptırabilir ve uygulamanın muhteşem sonuçlarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Diğer taraftan bazı özel durumlarda AWT cihazı kişiler için uygun olmayabilir. Bu özel durumlardan biri hamileliktir. Hamileler ve hatta bebek emzirenlerde AWT uygulaması yapılamamakta, uzmanlar tarafından uygun bulunmamaktadır. İç hastalıklar geçirmemiş olmak da yine önemli bir kriterdir. Bu sebeple de AWT tedavisine karar vermeden önce detaylı bir inceleme yapılmaktadır. İlaçlar da iç hastalıklar kadar önemli bir konu. Kullandığınız ilaçları mutlaka uzman ile paylaşmalısınız. Bazı ilaçları kullananlar için AWT sakıncalı olabilmektedir ve bu sebeple de uygulama uygun bulunmayacaktır. Son olarak ise deri hastalıkları devam eden kişiler, bu uygulama için uygun bulunanlar grubunda yer almayacaktır. Devam etmekte olan deri hastalıkları, cihazdan olumsuz etkilenerek istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bu sebeple de uygulama tercih edilmeyecektir.

AWT cihazı ile yapılacak uygulama için uygun bulunan ve bulunmayan kişileri kısaca bu şartlar altında gruplandırmak mümkün. Her ne kadar pek çok kısıtlaması olmasa da cihazın bazı özel durumlarda, kişiler için riskli olduğu biliniyor. Bu sebeple hamilelik gibi özel durumlar söz konusu olduğunda AWT uygulaması kararınızı ertelemeniz gerekiyor ya da mevcut deri hastalığınız geçinceye kadar beklemeniz sizin için daha iyi olacaktır. Yukarıda saymış olduğumuz avantajları elde etmek, hayal ettiğiniz vücuda sahip olmak için beklemeye değer. Uygun şartları taşıdığınız anda siz de tedaviye başlayabilirsiniz.

AWT kaç seanslık uygulama gerektirir?

Şüphesiz ki her tedavide, tedavi süresi en çok merak edilenlerdendir. Hızlı sonuçlar elde etmek, acısız ağrısız bir süreç ile karşılaşmak isteriz. AWT aslında tüm bu beklentiyi karşılıyor. Ağrısız acısız, dertsiz bir uygulama süreci vadediyor. Diğer taraftan tedavi süreci yani seans sayısı uygulama bölgesine göre değişiklik gösterebiliyor. Öncelikle ilk seans gerçekleştirilecektir. Bu seansın başarısı ise sonrakileri belirleyecektir. Nihayetinde ise genel olarak 5 ile 9 seans arasında bir tedavi süresi sizi bekleyecektir. Bu hem ilk uygulamanın başarısına göre hem de uygulama bölgesine göre şekillenir. Belki de özel yapı durumunuz da seans sayısında farklılıklar ortaya çıkarabilir. Bunu en iyi ortaya koyacak kişi şüphesiz ki doktorunuz olacaktır.

Seans aralarında bekleme süresi ne kadar olmalı?

Seans sayısı ortaya konuldu diyelim. Diğer taraftan seanslar arasında bekleme süresi var. Bu da önemli bir konudur. Peki, seans aralarında ne kadar beklemek gerekiyor? Standart olarak önerilen 15 günde bir uygulamanın yapılmasıdır. Çünkü direnci bozulan yağ dokularının, sonraki seans ile direnci kırılmaya devam ettirilmeli. Vücuttan atma dönemi başlamadan, bu periyotta seyreden seanslar ile yağlar yok edilmelidir. Kısacası bu durumda tedavi süreci de 5 seans yani 2 ay ile 9 seans yani 4 ay arasında değişmektedir. Sonuçların mükemmelliği ise bu tedavi sürecine değiyor.

AWT uygulamasının fiyatları nasıldır?

Kişiye özel detaylar ile birlikte uygulamanın niteliği de şekillendiği için fiyatlar ile ilgili olarak detay vermek çok da doğru olmayacaktır. Her hastanın mevcut durumu, tedaviye olan ihtiyacı ve de beklentileri farklı olacağından, seans sayısı da farklı olacaktır. Aynı şekilde uygulama şekli de farklılık gösterebilir. Bu durumda ise uygulamanın maddi boyutu da farklılık gösterir. Net bir fiyat bilgisi almak için öncelikle işinin uzmanı bir hekim ve güvenilir bir merkez ile görüşmek gerekmektedir. Bu şartlar altında güvenilir bir fiyat alabilir ve buna göre de uygulama kararınızı verebilirsiniz. Aksi halde size kesin ve doğru bir fiyat verilmesi de pek mümkün olmayacaktır.

Özel Mira size bu konuda oldukça fazla avantaj sağlıyor. Sizi anlayan bir personel tarafından karşılanır uzman bir hekim ile görüşürsünüz. Beklentileriniz, istekleriniz değerlendirilir ve buna göre de AWT uygulama için uygun olup olmadığınız noktasına gelinir. Yapılan incelemeler ile birlikte siz de bu teknolojiden faydalanabilirsiniz. Özel Mira hayal ettiklerinizi size ulaştırmak amacı ile her zaman karşınızda. AWT ile güzelleşmek, pürüzsüz ve çekici bir vücuda sahip olurken, aynı zamanda incelmek artık mümkün. Bu fırsatı kaçırmamak için hemen siz de harekete geçebilir ve Özel Mira ile iletişime geçebilirsiniz. Hayatı güzelleştirmek sizin elinizde… Siz yeter ki isteyin! Hayat bir sihirli değnek ile güzelleşir.

AWT SEANS FİYATLARI VE KAMPANYALAR

için detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki butona tıklayınız...

SİZİ ARAYALIM

ÖZEL MİRA ŞİŞLİ VE KADIKÖY POLİKLİNİKLERİMİZ Polikliniklerimize göz atın...

POLİKLİNİKLERİMİZ PAZAR GÜNÜ HARİÇ, haftanın altı günü 09:00-19:30 saatleri arası açıktır.