Velashape V3

Kim güzel olmak istemez ki? Beğenilmek, çok beğenilmek ve herkesin imrendiği bir güzelliğe sahip olmak… Herkesin vücudunda sevdiği ve sevmediği noktaları vardır. Bugünün teknolojisi ile tıp dünyası ise sevmediğiniz noktaları seveceğiniz hale getirebiliyor. Her nokta için birbirinden farklı yöntemler ve uygulamalar tercih ediliyor ve sonuçta mükemmel etkiler ortaya çıkarılabiliyor. Örneğin vücut şekillendirme şeklinde ifade edilen belli noktaların inceltilmesi ve selülitli yapının ortadan kaldırılması işi Velashape teknolojisi ile anılıyor. Evet, Velashape tam anlamı ile bu demek. Vücut şekillendirme, bölgesel incelme, belki zayıflama ama kesinlikle kilo verme yöntemi değil. Diğer taraftan selülitlerden kurtulmak için de ideal bir yöntem. Hadi şimdi konuya biraz daha deri bakalım ve Velashape nedir ne değildir hep birlikte öğrenelim.

Velashape nedir?

Özellikle kadınların vücut hatları ile ilgili olarak hoşnut olmadıkları noktaları güzelleştiren bir yöntem olarak değerlendirilen Velashape, bölgesel olarak incelmeyi hedefliyor. Buna bağlı olarak da vücut hatlarının ortaya çıkarılması, daha alımlı bir görünüm elde edilmesi mümkün oluyor. Örneğin, karın bölgesindeki yağlanma, düzenli egzersiz ve de diyete karşın ortadan kalkmıyorsa, Velashape sizin için ortadan kaldırabilir ve böylece incelen beliniz daha dikkat çekici bir fiziğe sahip olmanızı sağlayabilir. Üstelik daha da zayıf görüneceksiniz. Nihayetinde kilonuz ise aynı kalacak. Cerrahi bir işlem olmaması, acı ve ağrı oluşturmaması, anestezi gerektirmemesi, pratik, etkili ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkarması bu yöntemi farklı kılıyor. Üstelik uygulamanın artıları bunlar ile sınırlı değil. Konforlu ir şekilde işlem gerçekleşiyor. Uygulama sonrasında ise eve kapanmanız gerekmiyor. Gözle görülür bir incelme ve şekillenme görüyor ve günlük yaşamınıza hemen kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Velashape teknolojisinin yaratıcısı olan Syneron, vücut şekillendirme konusunda sayısız araştırma ve çalışma yapmıştır. On yılı aşkın süredir devam eden klinik çalışmalar ve de bağımsız tedaviler ile desteklenen yöntem, başarısı ile güzellik dünyasında kalıcı bir yer edinmiştir.

Tedavinin asıl detayı ve uygulama şekline değinecek olursak, işin sırrını şu şekilde ifade edebiliriz; sistemi farklı kılan yağ dokusunun hacmini azaltma işlevidir. Elös teknolojisi ve vakum teknolojisi sayesinde, hedeflenen bölgelerde yağ dokusu hacmi azaltılmaktadır. Bu iki yöntemi birleştiren, bir araya getiren tek teknik olduğunu da belirtmek gerek. Kısacası Velashape yağ dokusunun hacmini azaltıp, vakum yöntemi ile yağların ortadan kalkmasını sağlıyor. Başarılı sonuçlar gözleniyor olması tekniği daha da cazip kılıyor. Teknolojiyi kombine bir şekilde kullanan yöntem, enerji kaynağı olan vakum ile hedef doku artırır. Bu sırada kızılötesi ışınlar ile uygulama yapılan bölgeyi ısıtır. Bu sırada cilt zarar görmezken, hızla ısınma gerçekleşir ve Bi-polar radyo frekans enerjisi ile güvenli bir şekilde hedeflenen alana ısı dağılır. Yağ hücrelerini etkileyen ısı, dağılmalarını ve aynı zamanda selülit görünümünün de ortadan kalkmasını sağlar. Ayrıca bu sırada ciltteki kolajen ve elastin hücreleri uyarılır. Cilt sıkılaşmasını sağlayan bu durum, selülitlerin incelmesi, cilt gerginliğinin ve de kalitesinin artmasını sağlar. Daha sıkılaşmış bir cilt ile karşılaşabilir bunun keyfini çıkarabilirsiniz. İşlemin sonuçlarını değerlendirecek olursak, bir değil birden fazla olumlu sonuç ile karşılaşmaktayız.

Söz konusu olan kızılötesi ışınlar, dokunun 5 mm kadar derinine işler ve bu seviyeye kadar ısıtır. Radyofrekanslar 2 ile 20 mm kadar derine inerek ısıtma gerçekleştirebilir. Bu sırada devreye giren vakum özelliği dolaşımı artıracaktır. Yani ısının etkisi de artış gösterecektir. Mekanik masaj ise lenf drenajı sağlar. Nihayetinde ise kısa süreli seanslar ile mükemmel sonuçların elde edildiği görülmektedir.

Velashape hangi bölgelere uygulanabilir?

Velashape uygulamasında temel, hem egzersiz hem de diyet gibi yağ yakıcı yöntemlerin etki etmediği hem de yoğun yağlanmanın görüldüğü noktalara müdahale edilmesidir. Bu durumda ise en çok kalça, bacak ve karın bölgelerinde uygulama yapıldığı görülmektedir. Velashape geniş ve dar başlık tasarımları ile geniş ve dar olmak üzere farklı alanlara sahip bölgelerde kullanılabilmektedir. Bu durum ise uygulamanın vücudun her noktası için uygun olduğunu göstermektedir. Kalça, bacak ve karın bölgelerinde yoğun olarak tercih edilmekle birlikte vücudun neredeyse her yerinde uygulama yapılabilmektedir. İstemediğiniz yağlanmalar kolayca, basit ve aynı zamanda efektif sonuçlar veren bir uygulama ile ortadan kalkabilecek.

Uygulama sonrasında etkiler ne zaman görülür, kalıcılığı ne kadardır?

Elbette ki uygulamanın ardından en çok merak edilen konu, etkilerin ne zaman görülmeye başlanacağıdır. Hedeflediğiniz görünümü en kısa sürede görmek, en kısa zamanda buna sahip olmak istersiniz. Velashape ise son seansın ardından 10 haftalık süreç içerisinde size beklediğiniz etkileri sunacaktır. Seans sayısı uygulama yapılacak olan bölgeye, bu bölgenin niteliğine göre değişebilir ancak uygulamanın etkileri 10 haftalık süre içerisinde gözle görülür bir şekilde ortaya çıkacaktır. Bu süreçte cildinizin daha sıkı, daha pürüzsüz olduğunu göreceksiniz. Selülit görünümlerinin azalmış olduğunu fark edeceksiniz. Üstelik olumlu etkilerin gün geçtikçe daha da arttığını göreceksiniz. Tedavinin kalıcılığı ise bazı püf noktalara bağlı… Tedavi bittikten sonra, düzenli olarak belli aralıklar ile yaptıracağınız tedaviler, sonuçları kalıcı kılacaktır. Bunun yanı sıra, yaşam biçiminizi olumlu yönde değiştirmeniz, kalıcı etki görmenizi de destekleyecek. Beslenmenize özen göstermeli ve egzersizler ile desteklenen hareketli bir yaşamı benimsemelisiniz. Bu şartlarda uygulama kalıcı etkiler gösterecektir. Ancak diğer taraftan özensiz ve dikkatsiz bir yaşam şekli, eski şeklinize ve hatta daha da kilolu zamanlarınıza geri dönmeniz anlamına gelecektir. Her işlemde olduğu gibi, bu uygulamada da biraz özen ve dikkat gerekiyor. Ancak bu şartlar altında beklediğiniz mükemmel ve kalıcı etkiyi görebileceksiniz. Sanıyoruz söz konusu olacak olan mükemmel vücut için buna değer…

Kimler Velashape yaptırabilir?

Velashape tedavisi, bir zayıflama yöntemi olarak algılanabiliyor. Kısmen bunun doğru olduğunu söyleyebiliriz ancak diğer taraftan bu işlem için kişinin öncelikle sağlıklı yöntemler ile zayıflamayı denemiş olması gerekir. Ayrıca zayıf bir görünüm elde edilebilecek olsa da bu bir kilo verme yöntemi değildir. Yani kilonuzda çok büyük bir değişiklik gözlenmeyecektir. Diğer taraftan çok daha zayıf görüneceksiniz. Bu tezat gibi görünen durum şöyle gerçekleşiyor. Spor ve diyete karşın yağlarınızı eritemediğiniz belli bölgeler vardır. Örneğin çoğu zaman bu bölgelere kalça ya da karın oluyor. İşte bu bölgelerde yapılan özel bir uygulama yani Velashape ile yağların ortadan kaldırılması ve 1,5 – 2,5 cm gibi ölçülerde incelme gerçekleşmesi mümkün oluyor. Nihayetinde ise kilonuz çok değişmese de görünümünüzde ciddi bir değişiklik meydana geliyor. Bel oyuntusu gibi kıvrımların ortaya çıkışı ise sizi daha çekici bir vücuda kavuşturuyor. Dolayısıyla bir türlü kurtulamadığınız yağlar için bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Bunun dışında ise kimler Velashape yaptırabilir sorusunun cevabı; herkes olacaktır. Çünkü herkes için uygun, sorunsuz ve risksiz bir yöntemdir. Cilt gerginliğinden hoşnut olmayanlar için de güzel bir alternatif olan tedavi, selülit ve çatlaklar için de iyi bir cevap olacak. Bu sebeple bu tür şikâyetlere sahip olan herkes, rahatlıkla Velashape tedavisini tercih edebilir. Böylece uygulamanın geniş kitlelere hitap ettiğini de görüyoruz.

Kimler Velashape yaptıramaz?

Kimler yaptırabilir sorusu oldukça geniş bir cevaba sahipken, bir de bu uygulamayı yaptıramayacak olan istisnai durumlara sahip kişiler olacaktır. Öncelikle hamileler bu kapsamda değildir. Uygulama onlar için uygun olmayacaktır. Uygulama yapılması hedeflenen bölgenin enfekte olması ya da yaralı olması da yine Velashape yapılamayacağı anlamına geliyor. Kalp düzenleyicileri, ışığa duyarlı ilaçlar, bilinen antikoagülatif, kan pıhtılaşması, damar tıkanıklığı, anti-enflamatuar ilaçlar ile aspirin kullanımı uygulamaya engel teşkil edebilir. Bu yüzden bu tür ilaç kullanımlarında doktorunuz ile görüşmeniz gerekecektir. Uygulama öncesinde mutlaka kullandığınız her türlü ilacı doktorunuza söylemelisiniz. Böylece hiçbir risk faktörü etkisinde olmadan işlem gerçekleştirilebilir ya da sizin için uygun olmadığına karar verilebilir. Güvenliğiniz için bu noktaya çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Velashape ve bilmeniz gerekenler

Velashape merakla pek çok soruya maruz kalan, son teknoloji ürünü bir konu. Görünümüne özen gösteren, daha iyi bir yaşamı hak ettiğini düşünenler için büyük bir fırsat. Bu yüzden de çokça tercih ediliyor. Velashape ile incelmek, güzelleşmek, hayatı da güzelleştirmek çok kolay. FDA onaylı olması uygulamanın en güzel yanlarından biri. Bu aynı zamanda güvenilirliğinin de bir göstergesi diyebiliriz. FDA onaylı olmayan işlemler için biraz daha temkinli olmanızda fayda var. Velashape klinik onaylı olması sebebi ile de ekstra güvenli ve etkili bir işlem olarak değerlendirilmektedir. Kızılötesi ışınları, vakum ve mekanik masaj teknolojisi ile güvenli ve tercih edilebilir bir tedavidir.

Bazı merkezlerde Velashape uygulamasının 2 – 3 ve hatta 4 diye numaralandığını, numaralı şekilde anıldığını görebilirsiniz. Cihazın yeni versiyonları çıktıkça numaralar ile ifade edilmiştir. Merkezlerin niteliği uygulamanın başarısında önemli bir etken olabilir. Doğru şekilde uzman kişiler tarafından tedavinin gerçekleştirilmesi gerekir. Özellikle de seans sayısı ve de sıklığı gibi konular son derece hassastır. Uygulama yapılacak olan bölgenin analizinin yapılması, buna uygun seans sayısının belirlenmesi, seans aralarının tespit edilmesi çok önemli ve uzmanlık isteyen bir iştir. Bu sebeple uzmanlar ile çalışmak sizin için daha mükemmel sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

Velashape uygulaması, güzellik uygulamaları arasında özel bir yere sahip. Çünkü aslında neredeyse tüm estetik işlemlerinin temel amacı olan, güzel bir fiziği armağan eder bize. Özellikle kadınlar üzerinden konuyu anlatacak olursak, hangi kadın daha ince, daha sıkı, daha pürüzsüz ve daha çekici görünmek istemez. Velashape işte bunu sağlıyor. Üstelik ciddi bir problem olan ve adeta kadınların korkulu rüyası olan çatlaklar için de süper bir çözümdür. Tüm bu sonuçları tek bir uygulama ile elde edebiliyorsunuz. Acısız, ağrısız seanslar sayesinde, günlük yaşamınızı aksatmadan, işinizi aksatmadan güzelleşebiliyorsunuz. Kısa süre içerisinde gözle görülür hale gelen sonuçlar ise ne sizin ne de çevrenizdekilerin dikkatinden kaçmayacak.

Velashape uygulaması ile hala tanışmadıysanız, işinin uzmanı bir ekip ile birlikte tanışma zamanınız geldi demektir. Edindiğiniz bilgiler ışığında, size eşlik edecek profesyonel ekip, uzman bir hekim ve hijyenik bir tesis sayesinde, hızla güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Bilmeniz gerekenlerin başında yer alan güvenlik konusu ise bu teknikte dert değil. Çok daha detaylı bilgiyi, yapacağı incelemenin ardından doktorunuzdan alabilirsiniz. Sizin için ideal bir yol haritası çizecek, sizi istediğiniz mükemmel görünüme kavuşturacaktır. Eminiz ki çevrenizdekiler de bu değişimi fark edecek ve sizinle gurur duyacak. Her şeyden önemlisi, kendinizi daha iyi daha mutlu hissetmek, yaşamınıza değer katmak için siz de bu işlemi tercih edebilirsiniz.

VELASHAPE SEANS FİYATLARI VE KAMPANYALAR

için detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki butona tıklayınız...

SİZİ ARAYALIM

ÖZEL MİRA ŞİŞLİ VE KADIKÖY POLİKLİNİKLERİMİZ Polikliniklerimize göz atın...

POLİKLİNİKLERİMİZ PAZAR GÜNÜ HARİÇ, haftanın altı günü 09:00-19:30 saatleri arası açıktır.