Ultrashape V3

Fazla kilolar pek çok kişi için, yaşamın farklı dönemlerinde sorun teşkil edebilir. Bu durumda ise yapılabilecek en doğru hareket düzenli ve profesyonel bir diyetin yanında, düzenli olarak egzersiz yapmaktır. Diğer taraftan bazen yapılan tüm bu zayıflama faaliyetlerine karşın, özellikle bazı bölgelerde incelme gözlenemez ve kişinin de olduğundan daha kilolu görünmesine sebep olur. İşte bu tür durumlar, en can sıkıcı ve insanın en çaresiz kaldığı anlar oluyor. Ancak bugün teknoloji ve tıp dünyasının yenilikleri bize pek çok çözüm sunuyor. Artık çaresiz değilsiniz. Yaptığınız diyet ve de egzersize karşın incelmeyen bölgeleriniz varsa, Ultrashape tam size göre. Diğer taraftan eğer vücudunuzun belli bölgelerinde şekillendirme amaçlıyorsanız, örneğin belinizin daha ince görünmesini istiyorsanız, vücut şekillendirme yöntemi olarak tanımlanan Ultrashape doğru seçim olacaktır.

Eğer kilo fazlalıklarınız varsa ve bunun için bir çözüm olması maksadı ile Ultrashape yöntemini denemek istiyorsanız, bu yöntemin size uygun olmadığını bilmelisiniz. Çünkü bu bir zayıflama yöntemi değildir. Bu sadece vücut şekillendirmesi yapmayı öngörür. Böylece siz daha zayıf görünebilirsiniz. Örneğin bel bölgenizde yapılacak olan şekillendirme ile beliniz ön plana çıkarılır ve bu durumda bir göz yanılgısı ortaya çıkar. Yani siz olduğunuzdan daha zayıf ve daha çekici görünürsünüz. Ultrashape tam anlamı ile bunu hedefleyen kişiler için uygundur. Vücut şekillendirme denilince son yılların en çok tercih edilen ve en çok başarı elde eden yöntemi olarak değerlendirilmektedir. Peki, Ultrashape ile ilgili biraz daha detaya inmeye ne dersiniz?

Ultrashape nedir, ne değildir?

Genel anlamda Ultrashape tekniği nedir, amacı nedir anlattık aslında. Ancak işin biraz daha derinine bakacak olursak, önemli ve merak edilen soruların cevaplarını buluyoruz. Bir vücut inceltme, vücut şekillendirme yöntemi olarak ifade edilen Ultrashape, ameliyat, kesi, iğne ya da anestezi gerekmeksizin gerçekleştirilir. Tabi bu durum daha güvenilir kılıyor. Güçlendirilmiş dinamik odaklı ses dalgaları, uygulama yapılan bölgede kan damarları ile sinir ve de cilde zarar vermeden, yağ hücrelerini kalıcı olarak parçalamaktadır. Parçalanan yağ hücreleri bu durumda nereye gidiyor sorusu aklınıza geliyor olabilir. Parçalanan yağ hücrelerinin içeriği, vücudun doğal sistemi sayesinde metabolize edilir ve ortadan kalkar. Sonuç olarak ise istenilen belli noktalarda incelme gözlenir. Bu da dikkatli bakılmadığı zaman zayıflık olarak algılanacak, kişinin hedeflediği görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

Son derece güvenli bir ultrasonik vücut şekillendirme ya da inceltme yöntemi olarak ifade edilen bu uygulama, ameliyat olmadığı için rahatlıkla tercih edilebiliyor. Herhangi bir ağrıya sebep olmadığı için ise anestezi gerektirmiyor. Üstelik kalıcı olarak yağ hücrelerinin parçalanmasını hedefliyor. Kısacası büyük bir güvenle ve rahatlıkla herkesin tercih edebileceği bir uygulamadır. Bugün 50’den fazla ülkede tercih ediliyor olmasının sebebi de bu. Uygulamada odaklı ses dalgaları ile derialtı yağ dokusu tahrip edilir. Yani bölgesel yağ depolanması sağlayan yağ hücreleri mekanik etki ile kademeli olarak kırılır. Peki, bu sırada tam olarak nasıl bir işlem gerçekleşiyor. İşin daha da derinine bakalım; yağ hücre zarları tahrip ediliyor. Bunun yanında kan damarı, sinir ve kas dokularına zarar verilmez. Ancak zarın tahribi ile birlikte yağ hücrelerinden çıkan moleküller, hücreler arası doku tarafından emilir. Böylece karaciğere ulaştırılır. Sonuç olarak ise tıpkı yediğimiz yağlı besinlerde olduğu gibi, bu yağ hücreleri de metabolize edilir. Bu noktada aklınıza karaciğer yağlanması ile ilgili olarak sorular gelebilir. Ancak yapılan klinik çalışmalar sonucunda karaciğer testlerinde bir Karaciğer bozulması ya da yağlanması gözlenmemiştir. Bu da içiniz rahat bir şekilde Ultrashape yaptırabileceğinizi gösteriyor. Temelde basit bir mantığın işlediği uygulama, yüksek bir teknolojinin ürünüdür. Pek çok ülkede tercih ediliyor olmasının bir sebebi de ileri teknoloji ürünü olmasıdır. Ancak bunun yanı sıra yapılan uygulamalarda elde edilen yüksek başarı, pek çok kişinin halen tercih etmesinin önemli bir sebebidir. Sanılanın aksine kilo verme yöntemi olmayan işlem, sadece belli noktalarda yağların tahrip edilmesi yani ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Bu sayede ise istenilen görünüm rahatlıkla elde edilebilecek, daha zayıf görünmeniz mümkün olacaktır. Pek çok kişiden ne kadar da zayıflamış olduğunuza yönelik tepkiler alabilirsiniz.

Ultrashape nasıl yapılıyor?

Son zamanların gözde incelme uygulaması olan Ultrashape, bahsettiğimiz üzere yağ hücrelerinde ortaya çıkardığı tahribat ile etkinlik göstermektedir. Hedeflenen belli bölgelerde yağ hücrelerinin zarlarında oluşturduğu tahribat sayesinde yağ hücre moleküllerinin hücre arası doku tarafından emilmesine sebep olmaktadır. Bununla birlikte ise tıpkı tükettiğimiz yağlı besinlerde olduğu gibi bu yağ hücreleri vücut tarafından metabolize edilir. Bunun nihayetinde ise karaciğerinizde herhangi bir sıkıntı ortaya çıkmaz. Karaciğer bozulması ya da karaciğer yağlanması gibi durumlar bugüne dek ortaya çıkmadığından bir risk olarak değerlendirilmez. Diğer taraftan Ultrashape yapılabilecek olan noktalar, 1,5 cm yağ kalınlığının olduğu bölgelerdir. Ancak bu noktalarda yağ hücrelerinin ortadan kaldırılması mümkün olmaktadır. Vücudun hangi bölgelerinde etkinlik gösterdiğine bakacak olursak ise özellikle karın, bel ve kalça gibi vücudun yağlanmaya müsait bölgelerinde mükemmel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Özellikle karın gibi yumuşak yağların olduğu noktalar, Ultrashape uygulamasının en mükemmel sonuç verdiği bölgelerdir. Üstelik çok daha hızlı sonuç elde edilir.

Kimler Ultrashape uygulamasını yaptıramaz?

Ultrashape uygulaması, özellikle karaciğer ve böbrek hastaları için uygun bir yöntem değildir. Gebeler de bu uygulama için uygun bulunulmuyor. Bir de hormon bozukluğuna sahip olan kişilerde uygulamanın yapılması doğru bulunmamaktadır ve bu sebeple hiçbir uzman bu şartlarda bu uygulamayı gerçekleştirmemektedir. İdeal vücut şekillendirmesinde yağ dokusunun eşit bir şekilde incelmesi hedeflenir. Ultrashape tam da bunu sağlıyor. Gerçek zamanlı bir takip sistemi ile yağ dokusunu eşit bir şekilde inceltiyor. İşlemin asıl etkinliğini, yani sonuçlarını ise 2 hafta kadar bir süre sonrasında görmeye başlıyorsunuz. Bazı durumlarda bu sürenin çok daha kısaldığı görülebilse de, genel olarak Ultrashape ile sonuç elde edilmesi 2 haftayı bulmaktadır.

Kimler Ultrashape yaptırabilir?

Ultrashape yaptırma noktasında uygun bulunan kişiler, öncelikle spor ya da diyet yaparak istediği zayıflığı elde edememiş olanlardır. Özellikle belli bölgelerde incelme elde edememiş olanlar için çözüm Ultrashape olabilir. Bu yöntemi denemek için siz de uygun olabilirsiniz ama bunu öğrenmek için bir uzman ile görüşmeniz gerekecektir. Bir de uygulamanın yapılabilmesi içi 1,5 cm yağ kalınlığının olması gerekir. Kısacası incelme beklediğiniz noktada böyle bir yağ kalınlığı söz konusu olmalıdır. Aksi halde uygulama yapılamayacağı gibi yapılsa da bir etki ortaya çıkmaz.

Vücut kitle indeksi %30’un altında olanlar için Ultrashape önerilmektedir. Bu orana sahip ve bölgesel yağ birikimi olan kişiler, oldukça etkin sonuçlar elde edebilirler. Ayrıca bu şartları taşıyan kişiler için cerrahi bir müdahale öncesinde son ve en etkili yöntem olacaktır. Diğer taraftan eğer vücut kitle indeksiniz %30’un üzerinde ise diyet ve egzersizlerinizi destekleyici olarak bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Hangi bölgede kaç seans uygulanır?

Uygulamanın önemli bir avantajı olan acısız ağrısız oluşu, anestezi de gerekmediği anlamına geliyor. Bu sebeple uygulama sırasında kişiler dilerse müzik dinleyebilir, dilerse kitap okuyabilir. Kısacası konforlu bir uygulama süreci sizi bekliyor. Karın, bel ve basen bölgelerinde uygulanabilen yöntemde, uygulama alanının genişliği, uygulama süresini belirler. Yaklaşık olarak 1 ile 1,5 saatlik uygulama süreleri öngörülür. Bununla birlikte seans sayısı, uygulama yapılacak olan bölgeye ve de yağlanma niteliğine göre belirlenir ve 3 seans idealdir. 3 seanslık bir tedavi ile istenilen sonuçlara ulaşılabilir. Seans aralarında 15 günlük molalar verilir. Bir seans uygulamasından sonra gerçekleştirilecek olan ikinci seans 15 gün sonra yapılacaktır. Uygulayıcı merkez buna uygun olarak size randevu verir. Her seans öncesinde ise çeşitli ölçümler yapılıp, durum değerlendirmesi yapılmaktadır. Nihai yani son ve en önemli ölçüm ise gerçekleştirilen son seanstan 6 hafta kadar sonra gerçekleştirilmektedir. Böylece işlemin başarısı da tam anlamı ile ortaya konulabilir. Ultrashape ile istenilen inceliğe kavuşmanız, çekici görünmeniz işte bu kadar kolay.

Ultrashape etkileri ne zaman ortaya çıkar, kalıcı mıdır?

Yapılacak olan uygulamada beklentilerin karşılanması çok önemlidir. Kişiler belli beklentiler içerisine girerek uygulamayı yaptırırlar. Bu durumda ise sonuçların görülmeye başlama süresi de önemlidir. Ultrashape yaptırdıktan sonra, yaklaşık olarak 2 haftalık süreç içerisinde etkileri görmeye başlarsınız. Üstelik 1 – 2 bedene varan incelmeler ortaya çıkabilir. Bu da muhteşem bir sonuç demektir. Diğer taraftan etkilerin kalıcılığı çok önemli bir konu… Ortaya çıkacak olan 1 – 2 bedenlik incelmenin ne kadar süre bizimle olacağını bilmek isteriz. Yöntemin temeli, yağ hücrelerini parçalamak üzerine kurulu olduğundan etkilerin kalıcı olduğunu büyük bir mutluluk ile söyleyebiliriz. Diğer taraftan bunu görebilmek için hastanın uygulama sırasındaki kilosunu koruması gerekmektedir. Aksi halde vücudunuzun dengesi yeniden şaşabilir. Ancak kilonuzu koruduğunuz durumda, kalıcı etkiler görecek, kendinizi çok daha güzel, çok daha zayıf hissedeceksiniz. Basit ve kısa süren bir uygulamanın ardından, böylesine kalıcı etkiler görmek, özellikle kilo problemi olan pek çok kişi için mucize gibi bir fırsattır. Çünkü özellikle sorunlu ve can sıkıcı bölgelerde etkinlik göstermektedir. Siz de rahatlıkla Ultrashape yaptırabilir ve vücudunuzu inceltebilir, aynı anda güzelleştiğinizi, daha alımlı hale geldiğinizi görebilirsiniz.

Ultrashape beraberinde başka yöntemler de uygulanabilir mi?

Bu soru özellikle selülit gibi sorunları olanlar için çok önemlidir. Uygulamanın selülitlere olan etkisi, oldukça fazla. Ancak yine de yeterli oranda değil. Bununla birlikte, Ultrashape uygulamasına Radyofrekans eşlik ederse, dikkat çekici sonuçlar gözlenebilir. Bu iki uygulama, sizi büyük oranda rahatlatacaktır. Selülitler konusunda daha fazla etkinlik için ise bu uygulamalara Mezoterapi de eşlik etmelidir. Bu sayede selülit sorununu neredeyse tamamen ortadan kaldırmak mümkün olabilir. Hem selülitlerinizin durumu, hem de yaygınlığı sonuçları etkileyecektir. Dolayısıyla uzman bir hekim ile görüşerek, sizin için etkin sonuçların ne şekilde, hangi uygulamalar ile inşa edilebileceğini öğrenebilirsiniz.

Ultrashape son yılların gözde güzellik ve zayıflama uygulaması olarak pek çok kişinin dikkatini çekiyor ve pek çok merkezde de uygulanıyor. Siz de artık yaşamınıza değer katmak, inatçı fazlalıklarınızdan kurtulmak isterseniz, doğru kararı veriyorsunuz demektir. Ultrashape vücut şekillendirme konusunda en etkin sonuçları kalıcı olarak ortaya çıkarması ile biliniyor. Ağrısız acısız olması, anestezi gerektirmemesi ve de kısa süreli bir işlem olması bizleri bu yönteme teşvik ediyor. Kısa bir uygulama ile daha güzel bir vücuda sahip olabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, işinin uzmanı bir hekim ile işinin uzmanı bir güzellik merkezi ile görüşmenizdir. Bu kadar!

 

ULTRASHAPE SEANS FİYATLARI VE KAMPANYALAR

için detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki butona tıklayınız...

SİZİ ARAYALIM

ÖZEL MİRA ŞİŞLİ VE KADIKÖY POLİKLİNİKLERİMİZ Polikliniklerimize göz atın...

POLİKLİNİKLERİMİZ PAZAR GÜNÜ HARİÇ, haftanın altı günü 09:00-19:30 saatleri arası açıktır.