BOTOKS UYGULAMASI

Botoks çokça adını duyduğumuz ve etkinliği ile yıllar içerisinde geliştirilip yaygınlaşan bir uygulamadır. Peki, hangi amaçla yapılır ve nedir sorularına cevap verecek olursak, temel anlamda kırışıklıklar ve derideki çizgilerin geçici olarak ortadan kaldırılmasıdır. Tedavinin temel amacı da, kırışıklıkların ve çizgilerin görünürlüğünün ortadan kaldırılmasıdır. Üstelik Botoks sadece kadınların tercih ettiği bir uygulama değil. Her yaştan kadın ve erkek bu yöntem ile kırışıklıklarından kurtuluyor, daha güzel bir hayata merhaba diyor. Kendinizi daha güzel, daha başarılı, daha genç ve daha iyi hissedebileceğiniz bu uygulamayı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bunun için Özel Mira olarak hizmetinizdeyiz. Kolayca bizimle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Bazı genel bilgiler için ise okumaya devam etmeniz yeterli.

Botoks’un Etki Mekanizması Nedir, Kimler Tercih Edebilir?

Özel Mira Botoks Uygulaması Botoks temel anlamda kaz ayağı, alın, boyun ve kızgınlık çizgisi gibi noktalarda uygulanır. Bununla birlikte kaş kaldırmak için ve terlemeyi önlemek için de kullanılmaktadır. Kısacası Botoks’un etki mekanizması bu tür bölgelerde geçerlidir. Gergin bir görünüm, çizgilerin görünürlüğünün azaltılması ve de terlemenin önlenmesi gibi temel hedefler ile tercih edilmektedir. Toplamda 10 – 15 dakika kadar süren işlemi, pek çok kişi rahatlıkla tercih edebiliyor. Temel manada tıpta ve özellikle diş hekimliğinde yeri olan Botoks, kaslara giden sinirsel iletimi belirli bir süre bloke eden bir işlemdir. Bir tedavi olarak kullanılabildiği gibi aynı zamanda da bir estetik işlemin de parçası olmaktadır. Biz ise daha çok işin estetik açısı ile ilgileniyor. Basit bir şekilde dolgu enjekte edilmesi olarak tabir edebileceğimiz işlem, çizgilerin görünümünü bu şekilde hafifletir ve cildin daha gergin görünmesini sağlar.

Kimlerin bu uygulamayı yaptırabileceği konusuna değinecek olursak, geniş bir kitlenin bu imkâna sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bir yaş aralığı vermemiz gerekirse, 18 ile 65 yaşları arasında herkesin yaptırabileceğini söyleyebiliriz. 65 yaş sonrasında ise genellikle çizgiler fazla derinleştiği için Botoks etki etmiyor. Bu yüzden de tercih edilmiyor. Ayrıca merak edilen konulardan biri kalıcı ya da geçici olarak yüz felci geçirmiş olan kişilerin durumudur. Bu kişiler endişe etmeden güvenle Botoks yaptırabilirler. Üstelik bu tür rahatsızlıklar geçirmiş hastalarda zaman zaman ortaya çıkabilen asimetriler de Botoks ile onarılabilir. Bunun için Özel Mira bünyesindeki uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Her ne sebeple Botoks uygulaması istiyorsanız, hekimler sizin için en verimli sonuçları yaratacak olan uygulama ile birlikte istediğiniz sonuçları inşa edecektir. Çünkü herkes için Botoks uygulanabilirken, herkes için en iyi yol olmayabilir. Diğer taraftan Dermatoloji uzmanları hamile olan ya da bebek emziren annelerin bu uygulamaya en azından bu süreçte sıcak bakmamalarını öneriyor. Bu uygulama için beklenilmesi ve de emzirme sürecinin ardından tercih edilmesi öneriliyor. Son olarak kimler Botoks yaptırabilir sorusunun bir cevabı olarak şunu da belirtmeliyiz ki, Nöromüsküler rahatsızlıkları olanlar, kanama problemi olanlar, tedavi yapılması istenilen bölgede herhangi bir deri hastalığı bulunanlar Botoks enjeksiyonu için uygun kişiler değildir. Bu konudaki detaylı bilgileri ise hekimlerden öğrenebilirsiniz.

Botoks Bir Tür Zehir midir?

Botoks ile ilgili olarak halk arasında yayılan yanlış bir bilgidir zehir olduğu iddiası. Kimisi yılan zehri olduğunu, kimisi ise böcek zehri olduğunu iddia etse de Botoks böyle bir madde değildir. Tüm ilaçlar haddinden fazla alındığında nasıl bir zehir etkisi ortaya çıkarıyorsa, Botoks da ancak böyle bir durumda zehir niteliğine sahip olabilir. Botoks yani Botulinum toksini ise bir bakteri türünden üretilir ve ancak besin zehirlenmesine yol açabilir. Uygun dozda kullanıldığında ise bu risk de söz konusu olmayacaktır. Botoks, estetik operasyonların yanı sıra bugün nörolojik hastalıklar, şaşılık ve Migren gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılıyor. Üstelik uygun dozlarda kullanıldığında oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Kısacası Botoks’un başlı başına bir zehir etkisi göstermesi mümkün değil. Böyle bir durum ile karşılaşabilmeniz için oldukça yüksek dozda Botoks uygulaması yapılmış olması gerekir. Ne bir yılan zehri ne de bir böcek zehri olan Botulinum toksini ile daha gergin ve daha dolgun bir cilde sahip olabilirsiniz. Üstelik sanıldığı gibi yoğun riskler altında kalmadan bunu başarabilirsiniz.

Botoks’un Zararları Var mıdır?

Özel Mira Botoks Uygulaması Botoks halk arasında sanıldığı gibi bir zehir olmadığından, ciddi sıkıntılar da ortaya çıkarmamaktadır. Özel Mira bünyesinde bulunan uzman hekimlere danışarak bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. İşinin uzmanı kişiler tarafından yapılan Botoks uygulaması oldukça başarılı olmaktadır. Her hangi bir zarara yol açmayacaktır. Uygulamanın ardından birer yan etki olarak hafif kızarıklık ve morarma ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra hafif acı ve ağrı olması da olağandır ve korku yaratmamalıdır. Uzman olmayan kişilerin yapacağı yanlış uygulamalar ise ne yazık ki göz kapağı düşmesi gibi can sıkıcı sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bu durum ise ortalama olarak 1 – 1,5 ay gibi bir süre içerisine de geçecek ve tamamen ortadan kalkacaktır. Ayrıca bir risk ya da zarar olarak değerlendirebileceğimiz bazı kas hareketlerinin kaybı söz konusudur. Şöyle ki, yapılan dolgu uygulaması ise doğal görünüm korunurken aynı zamanda bazı kasların hareketleri de kısıtlanabilir. Pek çok farklı uygulama noktasına sahip olan Botoks, ciddi zararlar ve riskler içermez. Buna bağlı olarak da estetik alanındaki uygulamaların dışında, pek çok farklı rahatsızlığın tedavisinde de tercih edilir. Estetik söz konusu olduğunda, ortaya çıkan sonuçlar ise oldukça tatmin edicidir. Buna bağlı olarak uzun yıllardır en çok tercih edilen estetik müdahale Botoks olmaktadır. Bu konuda en önemli nokta ve belki de söz konusu olan risklerden korunmanın yolu, işinin uzmanı olan ve tecrübeli bir hekim tercih etmektir. Onu da Özel Mira ekibi içerisinde bulabilirsiniz.

Botoks Tedavisi Öncesi ve Sonrası

Botoks pek çok kişinin tercihi olurken, uygulama kararı vermenin öncesinde en çok merak edilenlerden biri de uygulama öncesi ve sonrası süreçtir. Öncelik Botoks yaptırmadan önceki döneme bakacak olursak, uygulama sonrasında yüksek ihtimalle geçici olarak morarma ortaya çıkacağı için Aspirin kullanımı büyük önem taşır. Aspirin kullanılıyorsa, buna ara vermek doğru olacaktır. Botoks uygulamasından 2 hafta önce Aspirin almayı bırakmanız gerekmektedir. Bu ve benzeri kan inceltici ilaçlar, kesinlikle uzak durmanız gerekenlerdir. Aksi halde ciddi ve istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Botoks uygulamasının ardından ise yüzünüzü yıkayabilir ve rahatlıkla makyaj yapabilirsiniz. Ayrıca Botoks yaptırdıktan sonra ilk 4 saat büyük önem taşır. Bu süre zarfından tüm mimiklerinizi kullanmanız, tüm kaslarınızı çalıştırmanız gerekir. Özellikle uygulama yapılan kasların sık sık kullanılması, daha iyi sonuçların alınması anlamına gelir. Sinir ve kas sistemi hastalıkları bulunan kişilerin, Botoks yaptırması çok uygun karşılanmasa da, 20 yaş işe birlikte dileyen herkes rahatlıkla Botoks yaptırabilir ve çizgilerinden kurtularak yeni yaşamına merhaba diyebilir. 18 yaş da uygun bulunan yaş aralığında yer alsa da, genellikle bu karar için çok erken olduğu düşünülmektedir. Siz de başarılı bir Botoks uygulaması hayal ediyorsanız Özel Mira ekibi olarak yanınızdayız. Bize kolayca ulaşabilirsiniz.

BOTOKS UYGULAMASI FİYATLARI VE KAMPANYALAR

için detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki butona tıklayınız...

BOTOKS UYGULAMASI FİYAT VE KAMPANYA TALEBİ

ÖZEL MİRA ŞİŞLİ VE KADIKÖY POLİKLİNİKLERİMİZ Polikliniklerimize göz atın...

POLİKLİNİKLERİMİZ PAZAR GÜNÜ HARİÇ, haftanın altı günü 09:00-19:30 saatleri arası açıktır.