DOLGU UYGULAMALARI FİYATLARI VE KAMPANYALAR

için detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki butona tıklayınız...

DOLGU UYGULAMALARI FİYAT VE KAMPANYA TALEBİ

DUDAK DOLGUSU

Pek çok kişi, özellikle kadınlar, çeşitli sebepler ile dudak dolgusuna ihtiyaç duyabiliyor. Genellikle estetik kaygılar sebebi ile gerçekleştirilen ve kişilere daha yüksek standartlı bir yaşam sunan dudak dolgusu işlemi, basit bir uygulama ile gerçekleştirilebiliyor. İşlemin temeli ise hylüronik asit adı verilen bir maddeye dayanıyor. Herkesin vücudunda belli oranlarda belli bölgelerde hyalüronik asit bulunur. Ancak yaşın ilerlemesi ile birlikte hyalüronik asit üretimi azalır ve bazı bölgelerde incelmeler, deformasyonlar gözlenir. Diğer taraftan bazı kişilerde ise doğuştan olarak bazı noktalarda asitin azlığı görülebilir. Bu da istenilen görünümün mevcut olmadığı demektir. İstenilen dolgun ve göz alıcı görünüm ise bu asitin dışarıdan takviyesi ile mümkündür. Yaşlanma ile birlikte cildin hyalüronik asit düzeyinin azalması, cildin su tutma kapasitesinin de düşmesi anlamına gelir. Hyalüronik asit enjekte edilmesi ile birlikte ise cilt daha doğal bir görünüme kavuşur. Üstelik bu yöntem kırışıklıkların da ortadan kaldırılması anlamına gelir. Hızlı ve kolay bir uygulama şekli ile enjekte edilen madde, hızla günlük yaşamınıza dönüş yapmanızı sağlamaktadır.

Dudakların neden dolgu konusunda bu kadar önemli bir bölge olduğu konusuna değinmemiz gerekirse, dudaklar karşı tarafın ilk dikkatini çeken noktadır. Dolayısıyla hem günlük yaşamda hem de özel yaşamda dudaklar büyük önem taşır. Çevreniz tarafından algılanış şekliniz de kendinizi nasıl hissettiğiniz de dudak dolgusu ile belirlenir. Yani psikolojik olarak kendinizi kötü hissediyor olmanız, basit bir uygulama ile ortadan kalkacaktır. Günlük yaşamınızdan özel yaşamınıza her an kendinizi iyi ve güzel hissetme hakkına sahipsiniz. İşlemin kolay oluşu ise cabası. Hemen detaylara geçelim!

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Pek çok kişinin problemi olan hacmini yitirmiş dudaklar, basit bir işlem ile yeniden gençleşebiliyor, dolgun bir görünüme kavuşabiliyor demiştik. Peki, bu işlem nasıl gerçekleşiyor? Öncelikle belirtmek gerek ki bazılarının sandığının aksine dudak dolgusu işlemi bir cerrahi operasyon değildir ve böyle bir müdahaleyi de gerektirmez. İşlem tamamen basit bir enjekteden ibarettir. İnsan doğasına özdeş hyalüronik asitin dudağa enjekte edilmesi sonucunda istenilen dolgun dudak görünümüne kavuşulabilmektedir. Bu durumda da sadece birkaç dakika içerisinde hayalini kurduğunuz dudaklara sahip olabilirsiniz. Genel olarak bu uygulamanın süresi 10 – 15 dakika kadar sürmektedir. Ağrı eşiğinin düşük olduğu bilinen ya da tespit edilen kişilerde, lokal anestezik kremler kullanılabilir. Bu şekilde yapılan işlem son derece kısa sürecektir. Diğer taraftan, eğer ilk kez dudak dolgusu yaptırıyorsanız, bunun için ikinci bir seans daha ön görülecektir. Ortalama olarak 2 – 3 hafta sonrasında tamamlayıcı nitelikli bir seans daha gerçekleştirilir. Bu şekilde ise hedeflenen sonuca varılır. Dudak dolgusu işleminin ardından, cilt tipine göre bazı kişilerde hafif nitelikli ve geçici kızarıklıklar ortaya çıkabilir. Dudak dolgusu hemen etki gösterir ve mükemmel sonuçları sergilerken, ortaya çıkabilecek olan kızarıklıklar ise kısa süre içerisinde ortadan kalkar.

Dudak Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Dudak dolgusu sevilen, risksiz ve çokça tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Ancak basit bir işlem olması, cerrahi nitelik taşımaması çok önemli bir nokta… Diğer taraftan kişilerin bu konudaki en önemli sorularından biri işlemin kalıcılığı ile ilgili oluyor. Çünkü dudak dolgusu yaptıran biri, bu işlemin ne kadar faydasını göreceğini, sonraki uygulamayı ne zaman yaptıracağını bilmek istiyor. Uygulamanın kalıcılığı ile ilgili olarak net bir süre vermek mümkün değil. Pek çok estetik operasyonda olduğu gibi bu konuda da kalıcılık kişinin yapısı ile ilgili olarak farklılık gösterebilir. Ancak bir süre vermek gerekirse, 1 yıla kadar bu işlemin etkilerinin görülebildiği biliniyor. Dolayısıyla bazılarında bu süre 8 ay ya da 10 ay olabileceği gibi, bazılarında da 1 yıla kadar uzamaktadır. Dolayısıyla kalıcılık süresinin oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. İlk kez dudak dolgusu yaptıracak olan biri için 2 seans ön görülürken, tekrar yaptıracak olanlar için tek seans yeterli görülmektedir. Böylece, sonraki uygulamalar sizin için daha dertsiz, daha sorunsuz bir hal alıyor. Hayatınızı güzelleştirecek bir işlemi 15 dakikalık tek seansta yaptırabilir ve daha özgüvenli, daha iyi hissettiğiniz bir yaşam inşa edebilirsiniz. Bunlar için tek yapmanız gereken alanında uzman bir doktor ile görüşmek!

Dudak Dolgusu Etkileri Nelerdir?

Dudak dolgusu denildiğinde, adı üzerinde daha dolgun dudaklar geliyor aklımıza. Oysaki karşılaşacaklarınız basit bir dolgunlaştırma etkisinden çok daha fazla olacak. Dudağın daha dolgun bir hal alacağı ve daha hacimli görüneceği aşikâr... Diğer taraftan dudaklarınız çok daha genç görünecektir. Özellikle ileriki yaşlarda bu sebeple adeta bir gençleştirme uygulaması gibi olduğunu söyleyebiliriz. Dudağı şekillendirme işlemi de yine dolgu ile sağlanabildiğinden, hayalini kurduğunuz dudak şekline de böylece sahip olabilirsiniz. Tüm bu estetik kaygılar ve estetik işlemlerin yanı sıra bazen zorunluluk halleri söz konusu olabiliyor ve bu sebeple dudak dolgusuna ihtiyaç duyulabiliyor. Dudakta çeşitli sebepler ile ortaya çıkmış olan şekil bozuklukları, dudak dolgusu işlemi ile ortadan kaldırılabilmektedir. Kolayca yapılan işlem, bozuk görüntüyü oldukça hızlı bir şekilde yok edecektir.

Dudak dolgusunun etkileri ve kullanıldığı alanlar konusunda bahsedilmesi gerekenlerden biri de bazı kişilerde doğuştan yapısal bir şekilde ortaya çıkan ince dudak durumudur. Hem her iki dudak hem de genellikle sadece al ya da üst dudak ince olabilir ve bu durumda orantısızlık ortaya çıkabilir. Bu durumda dudak dolgusu neredeyse zorunlu bir işlem haline gelir.

Kimler Dudak Dolgusu Yaptırabilir?

Dudak dolgusu, bugün pek çok farklı yaş grubuna hitap eden uygulamalar arasında sayılıyor. Taleplere bakıldığında da genç ya da yaşlı fark etmeksizin pek çok kişinin dudak dolgusu yaptırmak istediğini görebiliyoruz. Ancak bu işin yaş sınırlamasına baktığımızda 18 yaş başlangıç olarak görülmektedir. Yine de 18 yaşında bu işlemi yaptırmak isteyenler doktoru tarafından titizlik ile incelenecek ve gerçekten gerekli olup olmadığı, gerçek bir kararın verilip verilmediği gibi noktalara bakılacaktır. Diğer taraftan zaten FDA yani Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu da bu noktada yaşın 21 olması gerektiğini savunmaktadır. 18 yaşında olan bir gencin dudak dolgusu yaptırmak istemesi halinde doktora çok iş düşüyor. Öncelikle kişinin, işlemin risklerini kavrayabilecek olgunlukta olup olmadığına bakılır. Ardından bu işlem için gerekli olan motivasyonun mevcut olup olmadığına bakılacaktır. Kişinin işlemden ne beklediği ne beklemediği net bir şekilde ortaya konulmaktadır. Son olarak da dudak dolgusu için bir zorunluluk arz edecek olan bir şekil bozukluğunun varlığı elzemdir. FDA tarafından belirtilen 21 yaş her ne kadar bir kural teşkil etmese de, kişinin doğru ve pişman olmayacağı bir karar vermesi için bu yaşın beklenmesi önerilmektedir.

Dudak Dolgusu Tehlikeli midir?

Sonuçları muhteşem olan bu işlemin herhangi bir zararının olup olmadığı, bir tehlike taşıyıp taşımadığı çok merak edilir. Bazı şehir efsaneleri kişilerin korkmasına sebep olabilse de, dudak dolgusu yaptıranlarda da görüldüğü üzere ciddi bir risk ya da tehlike söz konusu değildir. Dünyada her yıl binlerce kişi dudak dolgusu yaptırmaktadır. Her kurumda yapılan istatistikler de gösteriyor ki tercih edilme oranları oldukça yüksektir. Bununla birlikte memnuniyet oranları da oldukça yüksek… Öyle ki memnuniyet oranları %90’ların üzerinde seyretmektedir.

Tüm bunların dışında ne tür riskler ya da zararlar söz konusu olabilir? Kızarıklık ve morarma ya da hafif şişlik gibi hafif ve geçici yan etkiler görülebilmektedir. Bu tür sonuçlar hem kişinin spesifik yapısı hem de hem de uygulamanın yapıldığı merkeze göre ortaya çıkabilir. Buna karşın oldukça nadir görülen yan etkiler, kısa süreli etki gösterip ortadan kalkmaktadır. Dolayısıyla da kişileri korkutacak bir risk teşkil etmezler. Çoğu zaman hijyen koşullarının tam olarak sağlanmadığı ya da uzman personel çalıştırmayan kurumlarda ortaya çıkan bu durumlar, işini iyi yapan bir kurumu tercih ettiğinizde söz konusu olmayacaktır. Kısacası riskleri ortadan kaldırmak biraz da sizin seçimlerinize bağlıdır.

Dudak Dolgusu ile Dudaklarım Yapay mı Görünecek?

Genellikle bu düşünceye sahip olunmasının sebebi, medyada karşımıza çıkan bazı ünlülerin abartılı uygulamalarıdır. Genellikle de Bot o ks ile birlikte yapılan yanlış dolgu uygulamaları, yüzde abartılı görünümlerin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden de dudak dolgusu yaptırmadan önce, bu tür bir görünüme sahip olur muyum korkusu yaşanmaktadır. Oysa durum daha çok sizin fizyolojik yapınız ile doktorunuzun niteliğine bağlıdır. İşinin uzmanı bir doktor, sizin için doğal görünümlü sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

Yapay görünen dolgu uygulamalarının temel sebebi, abartılı uygulama miktarıdır. Orantılı görünüm sağlayacak miktardan fazla Hyalüranik asit enjekte edilmesi, doğallığı ortadan kaldırmaktadır. Üstelik mimiksiz ve donuk bir yüz ifadesi de ortaya çıkarmaktadır. Dolayısıyla kişileri mutlu etmekten ziyade, yapay bir görünüm ile can sıkıcı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Diğer taraftan dikkatli baktığınızda, medyada sık sık karşımıza çıkan pek çok ünlünün de dudak dolgusu yaptırmış olmasına karşın doğal ve alımlı göründüğünü fark edeceksiniz. Bu da işlemin istenildiğinde ne kadar da güzel ne kadar da doğal olarak gerçekleştirilebildiğini göstermektedir. Yapılan dolgu uygulaması dışarıdan fark edilmiyor ve kişinin doğal görünümü olduğu sanılıyorsa, yapılan işlem de başarılı olmuş demektir. Bu yüzden dudak dolgusu uygulamasının başarısı da bu şekilde tespit edilebilir. Uzman ve de tecrübeli bir doktor ile güvenilir ve hijyenik bir merkez tercih ettiğiniz sürece siz de doğallığı ile göz kamaştıran ve güzelliğinize güzellik katan sonuçlar elde edebilirsiniz. Herkese yakışacak ve herkeste mükemmel duracak tek bir dudak dolgusu uygulaması söz konusu değildir. Bu yüzden size özel bir çalışma ile tasarımın yapılması, kısacası size özel bir dolgu uygulaması sürecinin organize edilmesi gerekmektedir. İşte bu konuda en iyi hizmeti, uzman bir doktordan alabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Yaptırdıktan Sonra Hemen İşe Dönebilir miyim?

Dudak dolgusu kısa süren ve de sıkıntı yaratmayan bir işlem olduğu için genellikle, hiçbir sorun çıkmaz ve doğrudan işe geçebilirsiniz. İstisnai durumlar dışında süreç bu şekilde işler. 15 dakikada gerçekleşen uygulamanın ardından normal yaşamınıza dönebilirsiniz. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir konu var; işlemin ardından belli bir süre yemek yememeniz gerekmektedir. Çünkü anestezinin etkisi geçmediği için dudağınızı, yanağınızı ya da dilinizi ısırma riskiniz çok yüksektir. Bunun dışında ise özel bilgilendirmeleri doktorunuz yapacak, size kontrol için randevu verecektir. Böylesine kolay ve sorunsuz bir uygulama sizi bekliyor. Hayal ettiğiniz görünüme bu kadar kolay ulaşabileceğinizi biliyor muydunuz? Dudak dolgusu ile alımlı ve güzelliğinize güzellik katan bir görüntü elde edebilirsiniz. Bunun için uzman bir hekim ile iletişime geçmeniz yeterli!

DOLGU UYGULAMALARI FİYATLARI VE KAMPANYALAR

için detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki butona tıklayınız...

DOLGU UYGULAMALARI FİYAT VE KAMPANYA TALEBİ