KİMYASAL PEELİNG FİYATLARI VE KAMPANYALAR

için detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki butona tıklayınız...

KİMYASAL PEELİNG FİYAT VE KAMPANYA TALEBİ

KİMYASAL PEELING

Kimyasal Peeling son zamanlarda çok merak edilen ve çokça tercih edilen bir uygulamadır. Özellikle cilt problemlerinde dikkat çeken ve ilk akla gelen işlemlerden biri olan Kimyasal Peeling, merak edilenleri ile birlikte karşınızda. Öncelikle nedir ve ne değildir konusuna değinmek gerek. Kimyasal Peeling, bir ya da birkaç tane kimyasal ajanın, cilde uygulanması, bununla birlikte ciltte kontrollü bir deformasyon ortaya çıkarmaları ve böylece de yeni ve sağlıklı bir derinin oluşması işlemidir. Temel olarak böyle bir tanım ile işlemi anlamak mümkün. Kimyasal Peeling uygulamasında amaç, deri tabakasını istenile derinliğe kadar tahrip etmektir. Rejenerasyon yani cilt yenilenmesi sırasında ise yara iyileşmesi avantajlarından faydalanarak, çeşitli lezyonların tedavi edilmesi mümkün olur ve daha pürüzsüz bir cilt ile karşılaşılır. Kimyasal Peeling uygulaması, 3 farklı türde gerçekleştirilir. Bunlar yüzeysel, orta derinlikte ve de derin uygulamalardır. Yüzeysel Peeling, meyve asitleri ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Şeker kamışından elde edilen glikolik asitler ya da sütte bulunan laktik asitler gibi bazı maddeler ile uygulama gerçekleştirilir. Sadece cildin en üst tabakasını geçebilen bu peeling, Epidermisteki hücrelerin yenilenmesini tetikleyebilir ve onların dış etkenlere olan toleransını artırabilir. Hücre yenilenmesinin yanı sıra yüzeysel leke tedavisinde de etkili olmaktadır. Orta derinlikte gerçekleştirilen kimyasal peeling ise Trikloroasetik asit ve Glikolik asitler ile yapılır. Etki alanı, ter bezlerinin, yağ bezlerinin ve kıl foliküllerinin bulunduğu Dermisin derinindeki tabakasına kadar indiği görülür. Burada ortaya çıkarılan harabiyet ise pigment değişikliklerini ortadan kaldırır. Hafif ve orta dereceli kırışıklıkları tedavi eder. Ayrıca fotoyaşlanma etkilerini ortadan kaldırırken, özellikle güneşe maruz kalmış ciltte ortaya çıkan, ellerde, ön kolda ve boyunda görülen, bir kanser öncesi hastalığı olanAktinik Keratoz konusunda da etkilidir. Bu da belki de orta dereceli kimyasal peeling uygulamasının en önemli avantajlarından biridir. Son olarak derin kimyasal peeling işleminden de söz etmek gerek. Bu işlem özel solüsyonlar ile gerçekleştirilmektedir. Ciddi oranda bir soyulma gerçekleştirilmektedir. Akne ve sivilce izleri, skarlar, cilt lekeleri ile kırışıklıklar bu yöntem ile ortadan kaldırılabilir. Bu uygulama biraz ağrı ve acı verici olacağından, lokal anestezi tercih edilmektedir. İşlem sonrası süreç de yine biraz ağrılı olacaktır.

Kimyasal Peeling Sonrası Süreç Nasıl Olacak?

Özel Mira Kimyasal Peeling Belirttiğimiz üzere Kimyasal Peeling işlemi 3 farklı şekilde gerçekleştirilebilir. Kısacası 3 farklı cilt derinliği söz konusudur ve buna göre de farklı cilt derinliklerinde farklı sonuçlar ortaya çıkacaktır. Eğer yüzeysel bir cilt peelingi benimsemişseniz, bu işlem sonrasında acı ağrı hissetmeksizin, rahatlıkla günlük yaşamınıza geri dönebileceğinizi bilmelisiniz. Her hangi bir sorun yaşamayacak, aynı gün içerisinde merkezimizden ayrılarak, yaşamınıza devam edebileceksiniz. Ancak orta dereceli bir derinliğe inilecekse iş biraz daha değişiyor. İşlem sonrasında yüzeysel uygulama ile ciltte herhangi bir kızarıklık dahi ortaya çıkmazken, orta derinlikle uygulama sonrası kızarıklıklar gözlenir. Bu kızarıklar daha sonra ise kahverengiliğe dönüşür. Koyulaşan renkli bölgeler, 2 – 3 gün içerisinde dökülmeye başlayacaktır. Böylece peeling etkisi de görülmeye başlar. İyileşme süreci ortalama olarak 1 hafta olarak belirtilmektedir. Bu süreci daha da hızlandırmak istiyorsanız, cildinizin sürekli temiz olduğundan emin olmalı, sık sık temizlemelisiniz. Her gün birkaç defa yıkanması ve de nemlendirilmesi oldukça önemlidir. Son olarak ise belki de en çok merak edilen Kimyasal Peeling türü yani derin uygulamadan söz etmek gerek. Kimyasal Peelingin bu derece derin bir şekilde uygulanması bazılarını endişelendiriyor olsa da, aslında etkinliği ile tüm bu sürece değdiğini de gösteriyor. Uygulama sonrası süreç ile ilgili olarak ağrılı ve acılı bir süreç olacağını söylemek gerek. Bu yüzden de işlem sırasında lokal anestezi gerçekleştirilir. Buna bağlı olarak da düzenli bir şekilde ağrı kesici kullanılması önerilmektedir. Yüzde çeşitli şişlikler ortaya çıkabilir. Bunların ise yaklaşık olarak 1 – 2 haftalık bir zaman zarfı içerisinde ortadan kalkması beklenmektedir. Genel olarak iyileşme süresi ise 1 ay ile 3 ay arasında değişir. Diğer kimyasal peeling yöntemlerine nazaran çok daha etkili olması, bu tür bazı zorlayıcı sonuçları da ortaya çıkarması anlamına gelir. Üstelik yapılan işlemin etkileri oldukça uzun süre devam edecektir. Bu da önemli bir avantaj olarak değerlendirilebilir. Kimyasal peeling sonrası süreçten bahsederken, özellikle belirtilmesi gereken bir nokta var ki o da cilt renk tonudur. Cilt tonu koyu olan kişilerde, alttan yeni çıkan cildin daha açık renkli olması ihtimali vardır ve bu renk tonunun kalıcı nitelikte olması da muhtemeldir. İşte bu yüzden koyu tenli kişilerden çok açık ten rengine sahip olan kişilerde uygulanması önerilir. Aksi halde istenmeyen ve de planlanmayan sonuçlar ile karşılaşılabilir. En iyisi ise konunun sizin için olan muhtemel sonuçları ile ilgili olarak, işin uzmanına danışmanızdır. Özel Mira ekibi olarak sizleri ağırlamaktan şeref duyarız. Şimdi bir de konuya daha hâkim olabilmek adına uygulamanın yararları ve zararları konusuna değinmek gerek.

Kimyasal Peeling Yararları ve Zararları Nelerdir?

Özel Mira Kimyasal Peeling Kimyasal Peeling adı ile bildiğimiz cilt yenileme ve aynı zamanda bir estetik yöntemi olan işlem, farklı türlere sahip olsa da genel anlamda ortak bazı faydaları sunmaktadır. Bunların başında ise şüphesiz ki kadınların en çok şikâyet ettiği noktalar olan gözaltı ve ağız çevresi çizgilerinde ortaya çıkardığı etkilerdir. Güneş ışınlarının zararları sonucu oluşan ve kalıtsal faktörlerin de etkili olduğu kırışıklıklar, sarkmalar, şişkin ve derin kırışıklıklar, bu yöntem ile büyük oranda tedavi edilebilir. Yara ve sivilce izleri ise kolayca ortadan kaldırılabilir. Ayrıca güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, çiller ile çeşitli doğum kontrol ilaçlarının neden olduğu lekeler bu yöntem ile tedavi edilebilmektedir. Tüm bu etkileri ise işlemin faydaları arasında sayıyor, bu tür faydaları hedefleyenlere de öneriyoruz.

Diğer taraftan bir de işlemin zararları konusundan bahsetmek gerek. Kimyasal Peeling bazı durumlarda işlemin zararları olarak kabul edilebilecek bazı sonuçlar doğurabilir. Bunlar ise yüksek oranda kişilerin sağlık geçmişi ya da uygulama sonrası süreci ile ilgili bir sebebe dayanır. Kısa süre önce bir yüz operasyonu geçirmiş olan kişilerde, çeşitli olumsuzluklar ile karşılaşılması son derece doğaldır. İşi gereği sürekli güneşe maruz kalanlarda ise Kimyasal Peeling oldukça sakıncalı bir hal alabilir. Açık cilt yaraları ve de enfeksiyonları bulunan kişilerin de yine bu uygulamadan uzak durması gerekmektedir. Alerjisi olanlar, aşırı sigara kullananlar, hamileler ve de emziren anneler, radyoterapi görenler ile son 6 ay içerisinde cerrahi bir operasyon geçirmiş olan kişilerde Kimyasal Peeling uygulanması ciddi uygulama zararları doğurabileceğinden yapılmamalıdır. Ancak bazı kar amacı güden kurumlar sizi bu konuda ikna etmeye çalışabilir. Bunun yerine size güven veren ve sizin sağlığınızı korurken, istediğiniz hizmeti de sunan bir merkezi tercih etmelisiniz. Özel Mira ekibi olarak bizler size mükemmel bir hizmet sunmayı hedefliyoruz. Pişman olmayacağınız uygulamalar için titiz bir çalışma yürütüyor, yararları ve zararları konusunda da hassasiyetle yaklaşıyoruz. Özel Mira uzmanları ile siz de güzel bir geleceğe adım atabilirsiniz.

KİMYASAL PEELİNG FİYATLARI VE KAMPANYALAR

için detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki butona tıklayınız...

KİMYASAL PEELİNG FİYAT VE KAMPANYA TALEBİ

ÖZEL MİRA ŞİŞLİ VE KADIKÖY POLİKLİNİKLERİMİZ Polikliniklerimize göz atın...

POLİKLİNİKLERİMİZ PAZAR GÜNÜ HARİÇ, haftanın altı günü 09:00-19:30 saatleri arası açıktır.