MEZOTERAPİ UYGULAMASI FİYATLARI VE KAMPANYALAR

için detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki butona tıklayınız...

SİZİ ARAYALIM

MEZOTERAPİ

Özel Mira Poliklinikleri ile mezoterapi uygulamalarında oldukça başarılı sonuçlar almak sizin elinizde. Siz de selülitlerinizle vedalaşmak, saç dökülmenizi engellemek, yüzünüzü gençleştirmek ve bölgesel yağlanma sorunundan kurtulmak istiyorsanız merkezlerimizde kendinizi ayrıcalıklı hissedebilirsiniz.

Mezoterapi uygulaması merkezlerimizde steril ortamda gerçekleştirilmektedir. Cildinizin orta tabakası esas alınarak yapılan bu uygulamada dikkatli bir şekilde ince ve kısa olan iğnelerin uçları kullanılmaktadır. Uygulamaya başlamadan önce söz konusu bölge dikkatli bir şekilde dezenfekte edilmektedir. Ve sonrasında anestezik spreyler ile lokal anestezi uygulanarak bölge uyuşturulmaktadır. Böylece uygulama esnasında pek bir acı hissetmezsiniz. Özel Mira Poliklinikleri'nde uygulanan mezoterapi uygulamalarında yapılacak olan enjeksiyon kişiden kişiye ve uygulanacak olan bölgeye göre de farklılık göstermektedir. Uygulamadan sonra enjeksiyon yapılan bölgede geçici çürükler ya da ezikler görülebilmektedir. Çok uzun süre kişide kalmayan bu belirtiler geçicidir.

Özel olarak hazırlanan solüsyonlar ile gerçekleştirilen mezoterapi işleminde genellikle 2 veya 3 seansta başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Merkezimize her kadın hem de erkeklere mezoterapi uygulaması yapılabilmektedir. Selülit tedavisi için merkezimize gelen hastalarda selülitli bölgede kan akışını hızlandırmak ve yağ depozitlerinizi çözmek için enjeksiyon yapılmaktadır.

Selülit tedavisinin yanı sıra birçok kişinin şikayetçi olduğu bölgesel yağlanmadan da mezoterapi ile yağ dokuları yakılarak kurtulmak mümkün.

Oldukça başarılı sonuçlar alınan saç dökülmesi tedavisi de Özel Mira Poliklinikleri'nde gerçekleştireceğiniz mezoterapi uygulaması ile mümkün. Kişiden kişiye değişiklik gösteren seanslar ile saç dökülmesini azaltabilirsiniz.

Mezoterapi ile hayal ettiğiniz daha genç bir cilde de polikliniklerimiz sayesinde kavuşabilirsiniz. Mezoterapi ile cildinize verdiğimiz antioksidan ve vitaminler ile ciltte söz konusu olan kolajen kaybı giderilip, sıkı ve daha parlak bir cilt oluşumuna zemin hazırlanır.

Mezoterapi, uygulamasının tanımından söz etmiştik ama belirtmek gerek ki bu uygulama hedefe doğrudan ulaşmayı sağlamaktadır. Şöyle ki; ağız yoluyla alınan ilaçlar ya da kas veya damar içine enjekte edilen ilaçlar, doğrudan ve tamamı olmak üzere hedeflenen bölgeye ulaşmaz. İlaçların bir kısmı emilim sırasında emilmeden parçalanarak atılabilir. Bu da hedeflenen etkilerin görülememesi ya da yeterince etkin olmamasına sebep olabilir. Bu durumda ise geliştirilen Mezoterapi yöntemi, kurtarıcı niteliklidir. Diğer yollar ile alınan ilaçların etkisi kısıtlı kalırken, Mezoterapi ile doğrudan etki görmek mümkündür. Mezoterapi sorunlu olan bölgeye doğrudan müdahale etme imkânı verir. Küçük miktarlarda yapılan enjeksiyonlar istenmeyen yan etkiler ile karşılaşmadan hedeflenen problemi çözecektir. Peki, Mezoterapi nasıl yapılır diye soracak olursanız, bu iş için son derece kısa ve de ince iğne uçları kullanılmaktadır. 4 ile 6 mm’lik ve 29 – 30g’lık iğneler ile işlem gerçekleştirilmektedir. Şimdi ise biraz daha detaya inelim ve konuya dair merak ettiklerinizi cevaplayalım. Çünkü Mezoterapi bugün en çok merak edilen uygulamalardan biridir. Pek çok kişinin bu konuya dair soru işaretleri yaşadığını, uygulama öncesi detaylı bilgiye ihtiyaç duyduğunu biliyoruz. İşte Mezoterapi uygulama ile ilgili olarak merak ettikleriniz…


Mezoterapi Uygulaması

Mezoterapi ağrılı bir işlem midir? Uygulama sırasında ya da sonrasında ağrı duyacak mıyım?

Bu tip işlemlerde acı duyulmaması her birimizin isteğidir. Acılı uygulamalar, kişileri tedirgin ederek, uygulamadan vazgeçirebilmektedir. Mezoterapi için ise bu durum iğnelerin türüne göre değişmektedir. İğnelerin boyutu arttıkça verdiği acı da doğru orantılı olarak artacaktır. Ancak yapılacak olan lokal anestezi, ağrının olmamasını sağlayabilir. Bu noktada öncelikle uygulama bölgesi dezenfekte edilir. Ardından ise acı duyulmaması için lokal anestezik spreyler uygulanır. Böylece bölge hafifçe uyuşturulacaktır ve de iğneler hissedilmeden uygulama tamamlanabilecektir. Mezoterapi sisteminde, ilaçların emilimi oldukça azdır. Dolayısıyla sistemik dolaşıma ilaç geçişi de neredeyse yok denecek kadar azdır.

Mezoterapi hangi amaçlar ile yapılır?

Pek çok farklı amaçlar ile bu uygulamanın yapıldığını görebilirsiniz. Çünkü bu özel bir tekniktir ve farklı durumlarda kişilere avantaj sağlayabilir. Mezoterapi uygulaması farklı hastalıklarda, hastaya tedavi amaçlı olarak önerilebilir. Diğer taraftan belki de en çok uygulama alanı bulduğu konu güzelliktir. Çünkü bu konuda pek çok soruna cevap oluşturmakta ve oldukça da etkili olmaktadır. Özellikle selülit, saç dökülmesi, ergenlik ya da hamilelikte ortaya çıkan çatlaklar, yüz gençleştirme ve de yara izlerini ortadan kaldırma gibi farklı konularda Mezoterapi sisteminin kullanıldığını görebilirsiniz. Diğer taraftan Romatoloji en geniş kullanım alanlarından biridir. Varis ve varis ülserleri gibi dolaşım problemleri, Migren ve Spor hekimliği de Mezoterapi ile ilgili olan alanlardır. Güzellik anlamındaki uygulamalarının gün geçtikçe arttığı ise biliniyor. Çünkü tekniğin bu anlamdaki etkinliği gözle görülebilir ve memnun olan kişilerin sayısının artışı yeni uygulama alanlarını da beraberinde getirmektedir.

Selülitlerimden kurtulmak için Mezoterapi yaptırabilir miyim?

Selülitin özellikle yaygınlık gösterdiği bel, basen, kalça, üst ve iç bacak, diz, karın, omur ve kol gibi bölgeler, yağ dokusunun aşırı depolanabildiği alanlardır. Bu tür bölgelerde incelme gerçekleşmesi de oldukça zordur. Çoğu zaman diyet de egzersiz de etkili olmaz. İşte bu durumlarda Mezoterapi’ye başvurulmaktadır. Hem bölgesel olarak yağ eritme imkânı sağlayan ve böylece bölgesel incelmeyi de sağlayan yöntem, hem de selülit tedavisini de gerçekleştirebilir. Bu tür yağlanma bölgelerinde gözümüze çarpan selülitler oldukça can sıkıcı olabilir ve özellikle de yaz ayları yaklaşırken enerjinizin düşmesine sebep olabilir. Oysa Mezoterapi ile kolayca bu tür görünümlerden kurtulabilirsiniz.

Mezoterapi nasıl uygulanır ve kaç seansa ihtiyacım var?

Mezoterapi riskleri neredeyse olmayan ve de kolay bir uygulama olarak bilinir. Kısa ve de ince iğneler aracılığı ile gerçekleştirilen işlem, 4 – 6 mm’lik iğnelerin, yaklaşık 1 – 2 cm aralıklar ile cilde uygulanması şeklinde gerçekleşir. Teknik olarak ise cildin orta tabakasına ulaşılır. Bahsettiğimiz özel iğneler sayesinde su atıcı, yağ yakıcı ve bağ dokuyu kuvvetlendirici bitkisel ilaç karışımı enjekte edilmektedir. Tam anlamı ile bu mantık ile gerçekleşen işlem, uygulama alanının büyüklüğüne göre sürecektir. Ortalama olarak ise bir seansın 10 – 15 dakika kadar sürmesi beklenir. Bu kadar kısa süre içerisinde işlem gerçekleştirilebilir. Seans aralıklarına gelince, 3 ile 7 gün arasında değişen bir mola verilir ve ardından sonrası seansın randevusu verilir. Seans aralıkları kişinin durumuna, uygulamaya göre değişirken, seans sayısı da yine hem kişinin spesifik durumuna göre hem de yapılan işlemin niteliğine göre değişecektir. En çok merak edilen ve en çok tercih edilen işlem olan selülit tedavisi ve bölgesel incelme konusunda ise ortalama olarak 6 – 12 seans tercih edilir. En az 6 seans uygulama yapılırken, sonraki seanslar mevcut durum ve ilerlemeye göre tespit edilecektir. Bunu uygulamayı gerçekleştiren uzman ile görüşmeniz daha doğru olacaktır. Yapılacak inceleme ile birlikte sizin ihtiyaçlarınız tespit edilebilir.

Yüz Mezoterapisi ne demektir?

Yüz Mezoterapisi, bir diğer adı ile Mezolifting, yüzdeki yaşlanma etkilerini ortadan kaldırması ile bilinir. İlerleyen ve yaşlanan cilt kırışıklıklar, cansızlık ve de lekelenmeler ile kendisini belli eder. Bu durum ile karşılaşanlar için önerilen pek çok işlemden söz edebiliriz. Ancak bunlar arasında dikkat çeken uygulama Mezolifting oluyor. Bu işlem ile cilde vitamin, mineral ve DNA sentezine katılan aktif maddeler enjekte edilmektedir. Cilt metabolizmasına dâhil olan bu ilaçlar, hem hücre yenilenmesini tetikler, hem de kollajen sentezini uyarır. Bu sayede Mezolifting ile birlikte çok daha canlı, çok daha parlak ve çok daha gergin bir cilt ortaya çıkar. Basit bir uygulama olmakla birlikte, cildin yenilenmesini tetikleyici, başarılı sonuçlar veren bir işlem olması sebebi ile her yıl daha fazla tercih edilen Mezolifting, son dönemin en başarılı uygulamalarından biridir. Belli bir yaşın ardından doğal olarak ortaya çıkan kırışıklıklardan kurtulmanın da en güzel yollarından biridir. Yüz Mezoterapisi adı verilen bu estetik müdahaleyi, siz de uzman bir hekim ile görüşerek yaptırabilirsiniz. Genellikle normal şartlarda 5 – 6 seanslık uygulamalar bu bölgede mükemmel sonuç vermektedir. Seans aralıklarının ise ortalama 1 hafta olması öngörülür. Bu sayede etkili sonuçlar gözlenebilmektedir.

Pek çok farklı hedefe yönelik olarak gerçekleştirilebilen Mezoterapi sizin sorununuz için de mükemmel bir çözüm olabilir. Bunun için merkezimiz ile iletişime geçerek uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Gergin ve canlı bir cilde sahip olmak geçmişte olduğu kadar zor değil. Üstelik bölgesel incelme de bu yöntem ile mümkün. Bunun yanı sıra selülitleriniz de artık dert değil. Kolayca 5 – 6 seanslık uygulamanın ardından selülitlere son verebilirsiniz. Üstelik tüm bu estetik problemlerin yanı sıra pek çok sağlık sorununda da bu yöntem kullanılarak tedavi gerçekleştiriliyor. Kısacası Mezoterapi son derece etkili, başarılı sonuçları ile adından çokça söz ettiren bir işlemdir. Siz de bunun için harekete geçebilir ve sorunlarınızın çözümünü bu yöntemde arayabilirsiniz. Hayal ettikleriniz sandığınız kadar uzakta değil. Hemen bizi arayabilirsiniz…

Kullanıldığı Alanlar:

• Çatlaklar
• Yara İzi
• Selülit
• Spor Sakatlıkları Ve Romatizmal Hastalıklar
• Alopesi (Saç dökülmesi)
• Cilt Kırışıklıkları


Seans Sonrası Dikkat Edilecek Önlemler:

• Seans sonrası 48 saat güneşten korunmak,
• Seans sonrası 12 saat geçinceye kadar banyo ve duş yapmamak,
• Tuzlu ve yağlı yiyecekler kullanmamak,
• Çayı şekersiz içmek,
• Kahve ve alkol almamak,
• Su tüketimi kışın 1–1,5 litre, yazın 2–4 litre olmasına dikkat etmek,
• Düzenli egzersiz yapmak gerekmektedir.


Yan etkileri;


Mezoterapi yapılan bölgelerde geçici morluklar olabilir
(Özellikle kanama bozukluğu olan insanlarda morluklar büyük olabilmektedir).
Mezoterapide kullanılan ilaçlara alerji gelişebilir.

responsive

YÜZ MEZOTERAPİSİ

Yüz mezoterapisi yani mezolift yöntemi, mikroenjeksiyon tekniği ile deri içine doğal maddelerin verilmesi ile üst ve orta deri tabakasında yenilenme sağlanması işlemidir.

YÜZ MEZOTERAPİSİ KEŞFEDİN
responsive

SAÇ MEZOTERAPİ TEDAVİSİ

Mezoterapi saç dökülmelerinde en etkili yöntemlerden biridir. Saç mezoterapisinde amaç lokal bir işlemle saç hücre metabolizmasını uyarıp doku canlılığını tekrar kazanmaktır.

SAÇ MEZOTERAPİ KEŞFEDİN
responsive

IŞIK MEZOTERAPİSİ

Ciltte mevcut olan tamamen doğal içeriklerin (mineral, amino asit, vitamin) ve hyaluronik asit içeren formülün cilde mezoterapi yöntemi ile verilmesi ile geri kazanılan gençlik ışıltısıdır.

IŞIK MEZOTERAPİSİ KEŞFEDİN

MEZOTERAPİ UYGULAMASI FİYATLARI VE KAMPANYALAR

için detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki butona tıklayınız...

SİZİ ARAYALIM

ÖZEL MİRA ŞİŞLİ VE KADIKÖY POLİKLİNİKLERİMİZ Polikliniklerimize göz atın...

POLİKLİNİKLERİMİZ PAZAR GÜNÜ HARİÇ, haftanın altı günü 09:00-19:30 saatleri arası açıktır.