Saç ekiminde hastalar için amaçlanan mümkün olduğu kadar doğal ve yoğun görünüm elde etmektir.

Çeşitli nedenlerle saç açıklığı oluşmuş yada %50 den fazla alınan saç köklerinin dökülmenin olduğu bölgeye uygun tekniklerle nakledilmesidir.

Hastanın kendi kıl kökleri ve saçları kullanıldığı için herhangi bir hastalık bulaşması yada vücudun ekilen saçları kabul etmemesi gibi bir durum söz konusu değildir.

SAÇ EKİMİ NASIL VE NERELERDE YAPILIR…

Saç ekimi; tecrübeli ve profesyonel bir ekip tarafından (anestezi teknikerleri ve hemşireler) uzman doktor kontrolünde sağlık bakanlığından onaylı yerlerde yapılmalıdır. Uygun fiziksel şartlar ve ileri teknikler kullanılarak yapıldığında sonuçlar oldukça tatmin edicidir.

SAÇ EKİMİNDE KULLANILAN YÖNTEMLER..

Saç ekimi yöntemleri FUT tekniği ve FUE olarak ikiye ayrılır. Her iki teknik de canlı saç kökü naklini sağlar ve genel anestezi gerektirmez. Aralarındaki fark saçın alınma şeklidir.

1- FUT TEKNİĞİ (KLASİK ŞERİT YÖNTEMİ)

Ful tekniği yönteminde ensenin biraz üzerinden iki kulak arasından alınan saçlı deri mikrogreftler haline getirilir ve mikrogreftler şeritler halinde saçsız olanlara tek tek ekilir. Arkadan saç alındıktan sonra bu kısım dikilir ve bu kısımlar sadece çizgi halinde yaklaşık 8-9 cm lik bir iz kalır. Bu klasik yöntem de 6 ay ara ile 2, en fazla da 3 seans ekim yapılabilmektedir. Operasyon 4-5 saat kadar sürmektedir.

2- FUE TEKNİĞİ (FOLİKÜLER ÜNİTE EKSTRAKSİYONU )

Fue tekniği yönteminde saçlar aynı alandan alınır. Fakat burada saçın alınma şekli farklıdır. Saçlar ucu 1 mm çaplı olan punch aleti ile alınır. Bu yöntemle 4000-5000 saç teli nakledilebilir. Seansların sayısı; saç kökü nakli sayısını ve kişinin saçsız ve seyrek olan alanının büyüklüğüne bağlıdır.

Fue yönteminde saçlar tek tek alındığından günlük işlem süresi 7-8 saat sürmektedir. Dolayısı ile uzun zaman alan ve pahalı bir tekniktir. Fue yönteminin belirgin olan üstünlüğü arka kısımda saç alınan yerde herhangi bir iz kalmamasıdır. Saçını çok kısa kestirip kullanmak isteyen kişiler açısından bunun önemli olduğu göz önüne alınmalıdır.

Saç ekimi için gerekli olursa göğüs ve sırtdaki kıl kökleride kullanılabiliyor.

Her iki yöntemde de ilk ekilen saçlar birinci ayın sonunda dökülüp, ekimden 2-3 ay sonra çıkmaya ve uzamaya başlar. Dökülme ihtimali yoktur. Saçlar kişinin kendisine ait olduğundan aynı renkde ve aynı karakterde çıkar. Ekilen saçların yönü, ön saç çizgisinin doğallığı enaz ekilen saç miktarı kadar önemlidir.

SAÇ EKİMİ FİYATLARI VE KAMPANYALAR

için detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki butona tıklayınız...

SAÇ EKİMİ FİYATI VE KAMPANYA TALEBİ