DOLGU UYGULAMALARI FİYATLARI VE KAMPANYALAR

için detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki butona tıklayınız...

DOLGU UYGULAMALARI FİYAT VE KAMPANYA TALEBİ

YANAK DOLGUSU

İyi bir görünüm demek canlı ve sağlıklı bir yüze sahip olmak demektir. İnsanlar önce yüzünüze bakar ve sizinle ilgili düşünceleri de bu sırada şekillenir. Yüzün canlı ve sağlıklı görünümü de sizi güzel olarak nitelemelerinin sebebi olacaktır. Yüz, diğer bölgelere nazaran daha fazla gözenekli bir yapıya sahiptir ve bunun yanı sıra cilt yapısı da burada daha kalındır. Kemikler ise yüz bölgesinde sınır çizgilerini çeker ve belli noktaları belirginleştirir. Bunun yanı sıra cilt ile kemikler arasında kaslar ve de bol miktarda yumuşak dokular yer alır. Genel olarak, burun kenarlarından başlayan yanaklar, ön kısımda daha az hacimlidir. Gözün dış ve alt kısımları ise bu noktalara nazaran daha hacimli ve daha yüksek seviyededir. Kulak önüne doğru yaklaşıldığında ise yine hacmin azaldığı görülmektedir. Kişilerin güzel olarak tanımlanmasını sağlayacak olan ideal yanakların ise orta ve ön bölümlerde hacimli olması gerekmektedir. Bu yüzden bu noktalara yapılan dolgu uygulamaları, daha sağlıklı ve daha alımlı bir yüz hattının çizilmesi anlamına gelir.

Yanak dolgusu uygulaması genel anlamda bilmeyenler için korkutucu ya da riskli gibi görünse de aslında son derece basit bir işlemdir ve riskleri neredeyse yok denecek kadar azdır. Üstelik zahmetsiz bir işlem olan yanak dolgusu, pratiktir de. Hızlı sonuç verir ve uzun süre beklemeyi gerektirmez. Yüz bölgesinde tercih edilen pek çok dolgu uygulamasında olduğu gibi yanak dolgusunda da hyalüronik asit enjekte edilmesi ile işlem gerçekleştirilir. Ayrıca yüz bölgesi söz konusu olduğunda tercih edilen bir uygulama seçeneği daha var; Bio-expender adı ile anılan uygulama, yanak dolgusu ile birlikte gözaltı bölgesinin çukur görünümünün de düzeltilmesini hedeflemektedir. Bu yöntemde enjekte edilen dolgu maddesinin, daha ince kıvamlı olması, gözaltı için de uygun hale gelmesini sağlamaktadır. Yanak dolgusu için kullanılan maddelerin daha sert kıvamlı olmaları, gözaltı için uygun olmamaları anlamına gelir. Oysa bu yöntem, gözaltlarına da müdahaleyi mümkün kılmaktadır.

Yanak dolgusu uygulamasının genel olarak detaylarını ilettikten sonra, biraz daha spesifik konulara değinerek devam edelim. Böylece sorularınızı da cevaplamış olacağız. Ancak genel anlamda bu işlem dertsiz ve zahmetsiz bir işlem olarak bilindiği için korku yaratmamalıdır. Uygulanacak basit anestezik kremler ile bölge hissizleştirilmekte ve enjeksiyon da bu sırada gerçekleştirilmektedir. Uygulamanın etkilerinin hemen görülebilecek olması ise oldukça ilgi çekici. Çünkü pek çok estetik uygulamada sonuçları görmek için uzun süre beklemek gerekebiliyor. Oysa yanak dolgusu, hemen uygulama sonrasında etkisini gösterecek ve görünümünüzü etkileyecektir. Diğer taraftan hızla yapılan uygulamanın ardından günlük yaşamınıza devam edebilir, işe dönebilirsiniz. Bir haftanın ardından doktorunuz bir kontrol seansı gerçekleştirecek ve gerekli görürse de 10 sonra takviye uygulaması yapacaktır. Bu sürecin herkesin özel durumuna göre şekilleneceğiniz unutmamak gerek. Yani en doğru bilgi doktorun yapacağı inceleme sonucunda alınacaktır. Uygulamanın etkinlik süresi de yine kişiye göre farklılık gösterecek olan bir konudur. Bunun için net bir süre vermek oldukça yanlış ancak belli bir süre aralığı ile kişilere bir yol haritası çizilebilir. Buna göre de sonraki uygulamaların zamanları aşağı yukarı tahmin edilebilir.

Hyalüronik Asit nedir?

Öncelikle konuya en temelinden yani uygulanacak olan dolgu maddesinin temelinden başlayalım. Hyalüronik asit, aslında doğal olarak vücutta üretilen ancak belli bir yaşın ardından üretimi azalan özel bir madde. Cildin dolgunluğunu bu madde sağlamaktadır. Vücudun doğal içeriklerinden biri olan Hyalüronik asitin, dolgu maddesi olarak kullanılması ise işlemin güvenilirliğinin bir göstergesidir. Enjekte edilen dolgu maddesi Hyalüronik asit ile birlikte fizyolojik serum içeren, pH’ı 7 olan ve jel biçiminde olan bir karışımdır. Bu karışımın hayvansal nitelikli olmayıp insan doğasına uygun olması ise alerji ve benzeri sorunların ortaya çıkma ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Cildin belli noktalarına enjekte edilen bu karışım, cildin su tutma miktarını artıracaktır. Bu da daha esnek ve daha sağlıklı bir cilt anlamına gelir. Uygulamanın kalıcılığı da cildin bu sus tutma miktarı ile doğru orantılıdır. Ciltteki çeşitli kırışıklıkları ve çizgileri dolduran da yine bu madde olmaktadır. Kısacası cilt güzelliği ve de sağlığı için olmazsa olmaz bir maddedir ve en doğal şekilde uygulanıyor olması, sonuçları da mükemmelleştirmektedir.

Kimler Yanak Dolgusu Yaptırabilir?

Yanak dolgusu, pek çok kişi için, pek çok farklı sebeple gerekli olabilir. Bazen çeşitli deformasyonlar geç yaşlarda yanak dolgusunu gerekli kılarken, bazen de ilerleyen yaşın olumsuzluklarını silmek üzere yanak dolgusu gerekli görülmektedir. Bu yüzden farklı yaş gruplar, farklı gerekçeler ile yanak dolgusu yaptırmaktadır. Ancak işin biraz daha prosedür ve gereklilik kısmına bakacak olursak, 18 yaş itibariyle yanak dolgusu yaptırmak mümkündür. Ancak böyle genç yaşlarda başvurular olduğunda, doktorlar biraz temkinli yaklaşıp, bu işlemin gerçekten gerekli olup olmadığı konusunda inisiyatif kullanabilirler. FDA bu noktada 21 yaş itibariyle uygulama yapılmasını uygun bulmaktadır.

Spesifik olarak yanak dolgusunun gerekli olduğu kişiler ise yaşlanma etkileri ile birlikte elmacık kemiği noktasında hacim kaybetmiş olanlardır. Ayrıca zayıf yanaklara sahip olanlar için de bu işlem gerekli olabilir. Bu durumu ise doktorunuz ile görüşüp netleştirmeniz daha doğru olacaktır.

Uygulama süresi ne kadardır?

Yanak dolgusu uygulaması basit ve zahmetsiz bir işlem olarak tanımlanır. Diğer taraftan uygulama süresi ve de uygulama sonrası süreç de merak konusu. Ancak bu noktada da endişe edecek bir durum söz konusu değil. Çünkü sadece 15 – 20 dakikalık bir işlem ile beklenen muhteşem sonuçlara kavuşulabiliyor. 15 – 20 dakika süren işlemin hemen arkasından sonuçları birebir görebilecek olmanız ise cabası. Uygulamanın ardından günlük yaşamınıza dönebilecek, işe gidebileceksiniz. Sizce de harika değil mi? Zaten yanak dolgusu işlemini cazip kılan özelliklerden biri de bu durumdur. Tüm yüz dolgusu uygulamalarında aynı süreç geçerli olduğundan, en dertsiz estetik işlemlerden biri olan nitelenmektedir. Daha hacimli ve daha canlı, sağlıklı bir yüze sahip olmak işte bu kadar kolay. 15 – 20 dakikanızı ayırmanız, dolgun yanaklara, şekilli bir yüze sahip olmak için yeterli.

Yanak dolgusu yaptırmanın yan etkileri var mı?

Eğer bir cerrahi işlem söz konusu ise daha fazla risk ve yan etkiden söz edilebilir. Hatta tehlikeler de söz konusu olabilir ancak yanak dolgusu işlemi basit bir işlemdir. Anestezik kremler ile bölgesel uyuşturma yapılacak, sadece enjeksiyon ile işlem tamamlanacak. Üstelik uygulanan dolgu maddesi de doğal olduğundan risk yok denecek kadar azdır. Ancak bununla birlikte bazı özel durumlarda enjeksiyon sonrasında hafif kızarıklık, şişlik ve benzeri durumlar söz konusu olabilir. Ancak yine korkacak bir durum yok, çünkü bu durum geçici olacaktır. Kısa süre sonra ortadan kalkacağı için korkulmaması konusunda uyarıda bulunulmaktadır. Doktorunuz zaten sizi bu sürecin riskleri ile ilgili olarak bilgilendirecek, beklentilerinizi de şekillendirecektir. Korkusuzca yaptırabileceğiniz yanak dolgusu, mükemmel sonuçlar ile sizi karşılaştıracak, bunun yanı sıra sorunsuz bir süreç ile mümkün olacak. Herhangi bir olumsuz reaksiyona karşı ise iyi bir doktor seçmek, güvenilir bir merkezi tercih etmek çok önemli.

Yanak dolgusu etkilerini ne kadar süre gösterir?

Pek çok kişi, gireceği zahmete karşın bu işlemin ne kadar kalıcı olacağını da merak ediyor. Her ne kadar pek çok estetik operasyona göre basit ve dertsiz bir işlem olsa da, bunun karşılığında elde edilecek görüntünün niteliği ile birlikte buna sahip olunacak süre de çok önemli. Bu noktada çok net bir süre vermek mümkün değil. Çünkü herkesin fizyolojik yapısı farklılıklar gösterir. Bu durumda yanak dolgusu etkileri de herkeste farklı sürelerde kalıcı olacaktır. Bazılarında 6 ay sonra etkisini yitiren dolgu, bazılarında 1 yıla kadar kalıcı olabilmektedir. Hatta bazı kişilerde bu sürenin 18 aya kadar çıktığı da görülmüştür. Bu tamamen kişinin yapısal durumu ile ilgilidir. Hem yaş hem de fiziksel özellikler, uygulamanın kalıcılığında etkili olmaktadır. Bu sebeple belli bir beklenti içerisinde olmadan bu işlemi yaptırmak önemlidir. Ancak endişe edecek de bir durum yok. Yanak dolgusu yeniden yapılabilen bir uygulama. Yani doktorunuz ile görüşüp, etkilerin ortadan kalktığını düşündüğünüz anda yeniden yaptırabilir, aynı mükemmel görüntüyü elde edebilirsiniz. Bu yüzden endişe etmeden, özgürce ve görünümünüzün keyfine vararak bu süreci değerlendirebilirsiniz. Basit bir işlem ile hayalini kurduğunu görüntüye kavuşabiliyorsunuz. Bu lükse sahipsiniz. Yapmanız gereken uzman bir hekimden bilgi almak o kadar.

Yanak dolgusunun faydaları nelerdir?

Yanak dolgusu, öyle bir işlem ki, duruşunuzu, bakışınızı ve hatta kendinize güveninizi bir anda değiştirebilir. Yüz bedenin en dikkat çekici noktası olması sebebi ile küçük değişikliklerde bile karşı tarafa verdiğiniz mesajı, oluşturduğunuz imajı etkileyebilir. Yanaklarda meydana gelecek olan değişiklikler ise tam anlamı ile yüz hatlarınızı değiştirecek, bakışlarınızı etkileyecek. Bu sebeple de yanak dolgusu çok önemli bir estetik müdahaledir. Bunun yanı sıra yanak dolgusuna dair pek çok faydadan söz edebiliriz. Madde madde sıralama yapmak bu noktada daha net sonuçlar ile karşılaşmamız anlamına geleceğinden, bir listeleme yapmayı tercih ediyoruz. İşte yanak dolgusunun faydaları…

  • Bazı uygulamalar ile karşılaştırıldığında, bu uygulamanın kalıcı nitelikli olduğu savunulabilir. Çünkü kalıcılık süresi 1 yıla kadar uzayabilir ve diğer yöntemler ile kıyaslandığında en uzun kalıcılık süresine sahip olan estetik müdahaledir.
  • Yanak dolgusu işlemi, diğer yüz cerrahisi ile aynı sırada kolaylıkla uygulanabilir. Bu da uygulamada kolaylık anlamına geliyor. Sıkıntısızca işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İşinin uzmanı, tecrübeli bir hekim, güvenilir bir merkez seçmeniz yeterli.
  • Ağız için ve göz kapağı seçeneklerinin olması, yanak dolgusu işlemini cazip kılıyor. Bu tür destek işlemleri de aynı sırada gerçekleştirmek mümkün olduğundan, bir taş ile çok kuş vurulabilir. Yani oldukça avantajlı, mükemmel sonuçlar sunan bir süreç inşa edilebilir.
  • İstediğiniz görünümü elde etmeniz için farklı alternatifler ile karşılaşacaksınız. Doktorunuzun önereceği alternatifler, sizin için mükemmel görünümü mümkün kılacak. En iyi tasarıma doktorunuz ve de yöntemin avantajları sayesinde kolayca ulaşabileceksiniz.
  • Yanak dolgusu işlemi, kolay oluşu ile günlük yaşamınıza ve de iş yaşamınıza bir engel teşkil etmez. Bu da önemli bir fayda olarak değerlendirilebilir. Zamanınızdan feragat etmeden, günlük rutininizi aksatmadan kolaylıkla yaptırabilir, 15 dakikalık işlemin ardından merkezden ayrılabilirsiniz.
  • Doğal içeriğin yanak bölgesine enjekte ediliyor olması, işlemin zararsızlığının da bir göstergesi. Doğal olarak insan yapısında bulunan Hiyalüronik asit enjekte edilmektedir. Üstelik hayvansal kaynaklı değil, insan bedeninde bulunan doğal olanından. Bu da önemli bir fayda olarak değerlendirilebilir.

DOLGU UYGULAMALARI FİYATLARI VE KAMPANYALAR

için detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki butona tıklayınız...

DOLGU UYGULAMALARI FİYAT VE KAMPANYA TALEBİ